Facebook Google+ Twitter

Kandydaci na kierowców całowali klamkę, egzaminatorzy się szkolili

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-12-16 07:21

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przy ul. Smutnej w Łodzi przez dwa ostatnie dni był zamknięty. Nie odbywały się żadne egzaminy. Wszystko dlatego, że wszyscy - egzaminatorzy, administracja, kasjerki, sekretarki i szefowie WORD - wyjechali na szkolenie.

Przez dwa dni auta WORD stały bezczynnie; fot. EIKolejka czekających na egzamin kandydatów na kierowców wydłużyła się o ponad 200 osób, bo tyle można by przeegzaminować w czwartek i piątek. Osoby, które pojawiały się w WORD mogły tylko przeczytać informację, że ośrodek jest nieczynny. Co na to nadzorujący ośrodek urzędnicy z departamentu gospodarki Urzędu Marszałkowskiego? Nic, bo... byli na tym samym szkoleniu.

- Tylko u nas jest możliwy taki absurd - denerwuje się Przemek, kandydat na kierowcę, który przyszedł wczoraj do WORD-u, by zapisać się na egzamin. - Specjalnie zwolniłem się z pracy i okazuje się, że niczego nie załatwię. Pani Beata również zwolniła się wczoraj z pracy, by zostawić w ośrodku podanie o przyspieszenie egzaminu. - Nie zdałam w środę i kolejny egzamin wyznaczono mi dopiero na 1 lutego - mówi zdenerwowana łodzianka. - To kursanci muszą czekać w gigantycznej kolejce, by podejść do egzaminu, a cały WORD wyjeżdża na szkolenie?! W przyszłym tygodniu znów muszę zwalniać się z pracy, żeby tutaj przyjechać...

Tylko wczoraj kilkadziesiąt osób pocałowało klamkę w łódzkim WORD. Kursanci nie kryli oburzenia. Oficjalnych skarg nie chcą jednak składać, bo boją się, że egzaminatorzy w odwecie będą ich "oblewać". Od wielu miesięcy WORD poszukuje nowych egzaminatorów. Ściąga ich z odległych zakątków Polski, bo kandydaci na kierowców prawie dwa miesiące muszą czekać na egzamin. W ciągu jednego dnia do egzaminu podchodzi ponad 100 osób. Dwudniowe szkolenie znów wydłużyło i tak gigantyczne kolejki.

Kadra WORD i inspektorzy departamentu gospodarki, w sumie ponad 50 osób, szkolili się w hotelu w Rochnie nad zalewem przy trasie Brzeziny - Koluszki.
(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.