Facebook Google+ Twitter

Kandydaci na prezydenta Wrocławia przesłuchani przez Koło Młodych Politologów

Dzisiaj w Instytucie Politologii wrocławskiego Uniwersytetu odbyła się debata kandydatów na urząd prezydenta Wrocławia. Organizatorem było Koło Młodych Politologów, działające na Wydziale Nauk Społecznych.

Zaproszenia na debatę nie przyjął faworyt - Rafał Dutkiewicz. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5b/Wroclaw_1.jpgStudenci we Wrocławiu stanowią bardzo dużo siłę – jest ich bowiem 130 tys. Coraz więcej żaków decyduje się głosować w okręgu wrocławskim. O głosy tych młodych ludzi starało się dzisiaj pięcioro kandydatów: Dawid Jackiewicz (PiS), Sławomir Piechota (PO), Jacek Uczkiewicz (SLD/ UP), Ilona Antoniszyn - Klik (PSL), Anna Orzeł (Ruch Społeczny Wrocławianie).

Zaproszenia studentów WNS-u nie przyjął obecny prezydent – Rafał Dutkiewicz, który obawiając się utraty prawie 70 proc. poparcia, odmówił merytorycznej konfrontacji z kontrkandydatami przed pierwszą turą wyborów.

Debata składała się z pięciu paneli, w którym każdy z kandydatów miał dwie minuty na wypowiedź w danej kwestii problemowej. Polemika kandydatów była rzeczowa i merytoryczna, a kulturalna szermierka słowna dostarczała dodatkowych emocji.

Po krótkim przedstawieniu się, każdy z pretendentów opisał swoje wizje zmiany wizerunku Wrocławia. Zwrócono uwagę na wizerunek miasta widziany nie oczami turystów, lecz oczami mieszkańców. „Wrocław to nie sam Rynek. To także osiedla” – mówił Sławomir Piechota. Wspólnym głosem mówiono o problemem jakim są słynne, wrocławskie korki. Kwestiami, które zostały poruszone w tej części był także wrocławskie inwestycje i plany zagospodarowania oraz przestępczość we Wrocławiu, która po Katowicach jest najwyżej w Polsce.

Tematem popisowym wobec studentów były panel II – „Akademicki Wrocław” i III – „Bezrobotny student”.

Rozpoczął Dawid Jackiewicz, zawracając uwagę na źle zarządzony rynek nieruchomości we Wrocławiu i wysokie koszty zakupu mieszkania, które zniechęcają młodych ludzi do osiedlania się w stolicy Dolnego Śląska. Jacek Uczkiewicz mówił o braku wpływów studentów na miasto oraz skrytykował uczelnie wyższe za niedostosowanie kształcenia do potrzeb rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie było Dutkiewicza, spory minus dla niego. Debata jakaś super nie była, brakowało trochę dynamiki, polemiki między kandydatami, jednak i tak wyszło dobrze. A dr Dybczyński dostał mocną ripostę od Jackiewicza...;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.