Facebook Google+ Twitter

Kandydaci PiS rezygnują ze startu w wyborach. Boją się?

W kilku okręgach wyborczych na Dolnym Śląsku Prawo i Sprawiedliwość musiało zmieniać listy wyborcze. Dlaczego? Brakuje kandydatów. Niewykluczone, że po zamordowaniu Marka Rosiaka działacze partii po prostu się boją.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Paweł Kula"Mamy dziurę na liście kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, jest niekompletna. Kilka osób się wycofało dosłownie w ostatniej chwili" – mówi poseł Dawid Jackiewicz. Kandydatów brakuje na Dolnym Śląsku, Pomorzu i w Wielkopolsce.

Zdaniem posła pracownicy urzędów, czy państwowych instytucji wycofywali się z obawy, że stracą posady. "Niektórzy obawiali się, że jeśli opowiedzą się po stronie PiS, to stracą pracę, co już się zdarzało. Inni, że sami czy ich bliscy staną się ofiarami agresji" – dodaje Jackiewicz.

"Wiemy, że niektórzy nasi kandydaci byli straszeni, że stracą pracę, jeśli ich nazwiska pojawią się na liście wyborczej naszej partii" – potwierdza poseł Andrzej Jaworski.

Jak podaje Rzeczpospolita, utratą pracy za start z list PiS miano grozić jednemu z radnych powiatu pilskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

hawus
  • hawus
  • 25.10.2010 23:25

prawo pracy jest w polsce bardzo slabe, nie mozna sie odwolac specjalnie do sadow poniewaz uzaleznienie od wladzy rzadzacej jest dosc znaczne, jezeli redaktor pisze prawde w artykule to moge tylko podsumowac ze taki stan rzeczy nie zalezy od parti rzadzacej tylko od obowiazujacego prawa i kultury osobistej obywatela...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Joanno, zgadzam się z większością Pani wypowiedzi pod tym artykułem. Z wyjątkiem jednego - w sprawie >Szkła kontaktowego<. Oglądałam taki odcinek tego programu: W okresie dyskusji o Krzyżu na Krakowskim Przedmieściu (delikatnie nazywając te zdarzenia) do >Szkła kontaktowego< zadzwonił człowiek, który powiedział, że jest bardzo za pozostawieniem Krzyża, mało tego, uważa, że należy po bokach dostawić jeszcze dwa krzyże i powiesić na nich... tu wymienił nazwiska i imiona dwóch osób powszechnie znanych, których nie chcę w tym miejscu przytaczać. Ma rację Prezes Kaczyński, że takich widzów należy eliminować (wyłączać). Natomiast szanowni prowadzący wysłuchali tego widza do końca, nie przerwali, nie skomentowali, nie skrytykowali. Potem zadzwonił ktoś, którego wypowiedź wskazywała, że jest zwolennikiem PiS - u natychmiast zabrakło czasu na antenie. Więc to nie jest całkiem tak, że forma tego programu zależy w znacznej mierze od dzwoniących do niego widzów, bo zależy w dużo większej mierze od prowadzących ten program. Było to ewidentne przyzwolenie na nienawiść. To był ostatni odcinek >Szkła kontaktowego<, jaki oglądałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2010 21:58

Panie Konopka, wg nauki Kościoła oraz wg zasad katechizmu katolickiego Szatan jest tylko upadłym aniołem, który zbuntował się przeciw Bogu. Bóg jest początkiem wszystkiego, i ma moc nieskończoną.
Szatan nie może sobie ot tak "chcieć" i "zadziałać", "maczając palce".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do obu Panów Jerzych : wg większości religii jakie znam (także tej w której występuje przytoczony przez jednego z Panów diabeł), to Bóg jest tym który życie odbiera. Natomiast wzywanie Boga przy takiej dyskusji jest co najmniej niestosowne. Obaj się Panowie chyba zagalopowaliście. Chyba, że to nie jest już dyskusja o sytuacji politycznej w kraju, tylko taka teologiczna pogadanka, to wtedy przepraszam. Zakładam w ciemno, że Bóg jest ponadpartyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Makieła a nie uważa Pan że w Smoleńsku diabeł maczał palce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka jest Pan na cienkim lodzie... Nie przemknęła Panu myśl, że może Bóg tak chciał, tam pod Smoleńskiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka - niechże pan zostawi w spokoju Pana Boga, bo ostatnio miota sie staruszek między życzeniami wiernych i w rezultacie, chyba przez
pomyłkę, zamiast walnąć w Tuska - zmiażdzył nogę robotnikowi na budowie swojego największego pomnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tym tonącym okrętem bym się zgodził coś w tym jest ,teraz jest dobra wymówka aby odejść najlepiej do konkurencji i już się jest znowu na topie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ze spostrzeżeń Pana Jerzego wynika, że Bóg nie lubi już całego świata z powodu Premiera RP Donalda Tuska? Na Emiraty Arabskie dzisiaj zesłał dramat (bezprecedensowa tragedia w Fujairah), wcześniej na Węgrów "wylał" toksyczny szlam... można by tak dalej wymieniać, tylko po co? Może lepiej komuś oczy otworzyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto może to jest tak że Tusk przyciąga zło. Powinien to sygnał dla jego elektoratu aby zweryfikowali swoje poglądy.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się filozofom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.