Facebook Google+ Twitter

Kandydaci Ruchu Palikota dla W24. Co mogą zaoferować Śląskowi?

Na dzień przed wyborami, Wiadomości24 próbowały dowiedzieć się, co kandydaci Ruchu Palikota ze śląska, mają do zaoferowania swoim wyborcom na Śląsku.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJuż w niedzielę 9 października, odbędą się wybory, w których Polacy wybiorą swoich reprezentantów do Sejmu i Senatu RP. Niestety pomimo tego, że od soboty rozpoczyna się cisza wyborcza, to mieszkańcy Śląska nie mieli okazji poznać kandydatów wszystkich komitetów wyborczych. Najsłabiej wygląda sytuacja partii Palikota. Przybliżmy zatem śląskich kandydatów RP i ich program wyborczy.

Kandydaci RP, na pytanie dlaczego nie było ich widać w kończącej się kampanii, odpowiadali, że powodem był brak pieniędzy na prowadzenie kampanii. - Kampania wyborcza naszych kandydatów jest prowadzona z własnych środków, nie za państwowe pieniądze, dlatego też może jesteśmy mniej widoczni - zastanawiał się Jerzy Borowski, kandydat na posła z listy Palikota w Sosnowcu

- Na czym polega prowadzenie kampanii? Na oklejeniu wszystkich słupów elektrycznych w mieście? Na zaklejeniu słupów ogłoszeniowych uśmiechniętymi buźkami? Dlaczego podatki Pana, moje, ogółu społeczeństwa, muszą być wydatkowane w ten sposób? Czy polityk swoją codzienną praca nie powinien udowadniać, że miejsce na polskiej scenie politycznej należy mu się właśnie poprzez wkład w budowę silnego na wielu płaszczyznach państwa? Czy politycy powinni pojawiać się tylko na rozwieszonych banerach, na tydzień/dwa przed wyborami? - pytała retorycznie Monika Mika, nr 2 na liście Palikota w Katowicach.

Co kandydaci zamierzają zrobić dla regionu, z którego startują, jeśli dostaną się do Sejmu? Niestety, w tej kwestii działacze RP nie mieli dużo do powiedzenia.

Wspomniani wcześniej politycy, odsyłają do programu Ruchu Palikota, w którym możemy znaleźć takie postulaty jak: obniżenie wartości leków o 50 proc., 1 proc. dla kultury, wprowadzenie odpowiedzialności cywilnej urzędników oraz wprowadzenia zasad milczącej zgody (zgłaszam - działam).

Jak postulaty te mają pomóc Śląskowi i Ślązakom. Najszerzej w tej kwestii wypowiedział się Piotr Pająk, nr 4 na katowickiej liście Ruchu Palikota, bowiem zapowiedział poparcie ustawy metropolitarnej. Nie wyklucza również możliwości głębszych zmiany ustroju państwa w kwestii decentralizacji państwa, jeśli będzie taka wola polityczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

GŁOS ROZSĄDKU
  • GŁOS ROZSĄDKU
  • 07.10.2011 23:28

Mam prośbę ! ZAGŁOSUJMY w tych Wyborach lecz oddajmy GŁOS NIEWAŻNY !
Nasi pseudo Politycy namawiają nasz zawsze do głosowania, bo mają w tym konkretny interes zapewnione na 4 lata ciepłe posadki nie małe pensje itd ,więc zawsze przed Wyborami dużo nam obiecują.Prawda jest taka że mają zwykłego Polaka gdzieś...Jest w kraju Bezrobocie ,pensje z roku na rok spadają,zatrudniają Polaków/Wyborców na czarno,dzieło lub zlecenie za marne stawki.
Młodzi ludzie po szkołach średnich i studiach nie mają żadnych peryspektyw na dobrą pracę i godną płacę.Dajmy im pstyczek w nos i ODDAJMY GŁOS NIEWAŻNY !!!
Wszyscy ludzie niezadowoleni z ostatnich 22 lat rządzenia w naszym kraju, tak powinni zrobić.POLITYCY/PARTIE gdyby dowiedzieli się że setki tysięcy a może miliony Polaków nie zagłosowali na NICH skoczyła by im GULA.W Świat poszła by też ta informacja że Polacy w sposób demokratyczny w Wyborach ODDAJĄC GŁOS NIEWAŻNY sprzeciwiają się chorej Polityce...TO MOŻEMY ZROBIĆ DLA SIEBIE a NIE DLA TYCH PARTII I PSEUDO POLITYKÓW- ODDAJMY GŁOS NIEWAŻNY !!! TO MA NAPRAWDĘ SENS.....TO MOŻEMY MY ZWYKLI SZARZY LUDZIE ZROBIĆ - ODDAJMY W WYBORACH GŁOS NIEWAŻNY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.