Facebook Google+ Twitter

Kandydat do nagrody Nobla na Politechnice Wrocławskiej

W pierwszym roboczym tygodniu 2009 roku Politechnika Wrocławska będzie gościć światowej sławy specjalistę w dziedzinie nanotechnologii prof. Yasuhiko Arakawę.

Herb Politechniki Wrocławskiej / Fot. Politechnika WrocławskaProfesor tokijskiego uniwersytetu jest wymieniany jako poważny kandydat do nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Japoński specjalista laserów i fizyki kwantowej podczas wizyty na wrocławskiej uczelni wygłosi cykl wykładów. Pierwszy zatytułowany: "Quantum Dots - physics and applications" (Kropki kwantowe - fizyka i zastosowania) odbędzie się 5 stycznia o godzinie 11.15 w budynku A1 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. We wtorek także w gmachu głównym Arakawe omówi zagadnienia związane z materiałami opartymi na azotku galu, wykład zatytułowany "GaN - based materials - from technology to the new device" rozpocznie się o godzinie 13.15. Na środę przewidziana jest pierwsza część wykładu "Fundamental soft elektron - proton interactions In semiconductors" (Podstawowy elektron - oddziaływania fotonów w półprzewodnikach), w czwartek nastąpi kontynuacja środowego wykładu, początek zarówno w środę jak i czwartek o godz. 9.00.

Wszystkie wykłady profesora Yasuhiko Arakawa odbędą się w sali 321 budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej, zaś 6 stycznia o godzinie 11.00 w starej sali senatu (budynek: A-1 sala: 127) odbędzie się konferencja prasowa, na której gość będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za podanie bardzo ważnej informacji. Mam pytanie czy autor dysponuje materiałami z tych wykładów? Bardzo proszę o odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za zapowiedź tego wydarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.