Facebook Google+ Twitter

Kandydat na prezydenta Siemianowic Śląskich żądał przeprosin za brak poparcia

Nietypowy proces miał dziś miejsce przed katowickim sądem. Kandydat na prezydenta Siemianowic Śląskich domagał się przeprosin od prezesów trzech kół Związku Górnośląskiego za to, że nie poparli go w wyborczym wyścigu. Sąd pozew oddalił.

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach miał dziś miejsce nietypowy proces. Kandydujący na prezydenta Siemianowic Śląskich Krzysztof Szyga, pozwał w trybie wyborczym prezesów trzech miejscowych kół Związku Górnośląskiego. Józef Dratwa, Ewa Zdechlikiewicz i Andrzej Karusta w opublikowanym niedawno oświadczeniu napisali, że nie udzielą nikomu poparcia w najbliższych wyborach. To nie spodobało się byłemu prezesowi ZG, który od pewnego czasu powoływał się na poparcie tej organizacji.

Szyga zażądał od autorów oświadczenia przeprosin, a do sądu pozwał także redaktora portalu miejskiego, który opublikował to oświadczenie, a nawet prezydenta miasta. Od wszystkich zażądał przeprosin oraz kwot pieniężnych tytułem nawiązki.

- Nasze stowarzyszenie nie udzieliło poparcia żadnej osobie kandydującej na jakiekolwiek stanowisko w nadchodzących wyborach samorządowych, a z tego wynika, że i pan Krzysztof Szyga nie ma takiego poparcia - powiedział dla Wiadomości24.pl szef Związku Górnośląskiego, Józef Buszman.

Zdziwiony pozwem był prezydent Siemianowic Śląskich, Jacek Guzy. Sąd, po wysłuchaniu stron, uznał, że prezydent nie może być stroną w tym postępowaniu i właściwie nie wiadomo, dlaczego Szyga go pozwał.

Katowicki sąd, także w pozostałej części, wniosek kandydata na prezydenta oddalił, bo uznał, że zarówno oświadczenie, jak i artykuł, w którym zostało ono umieszczone zawierają treści zgodne z prawdą.

Teraz Krzysztof Szyga będzie musiał zapłacić 720 zł tytułem kosztów procesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

wojtek
  • wojtek
  • 19.11.2010 22:37

Jak się tego Szygi pozbyć,raz na zawsze z list wyborczych ,ile jeszcze wstydu za niego zjemy.Czy w ogóle Ktoś wie do jakiej On dzisiaj partii należy,i czy to jest pewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to ma baba placek i to jeszcze jaki ciekawe co na to mieszkańcy miasta Rudy Śl.
Sąd odbył się dość szybko to też jest zastanawiające zazwyczaj na rozprawy czekać trzeba dość długo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam dosyć tych obrażalskich polityków!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to nie jest takie absurdalne jak się Wam wydaje, może pozwani deklarowali wcześniej że poprą kandydata i nie wywiązali się z danego słowa. Nie ma podanych szczegółów przebiegu tego wydarzenia więc ocenianie go może być niezasadne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać walka wyborcza trwa, wszelkimi sposobami, nawet tak absurdalnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadanie przeprosin , to ostatnio standard w polityce. Przepraszam Pana Kandydata na Prezydenta w Sieminowicach Śląskich, że nie udzielilem mu poparcia. Rudzianin

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może mieli wcześniej gentlemen's agreement. Bo gentlemen's solution na pewno nie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W swym tragizmie nawet zabawne :) W każdym razie sytuacja absurdalna do kwadratu. Dobrze, że sąd nie "zwiariował".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.