Facebook Google+ Twitter

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych krytykuje... polską Wikipedię

"To polityczna cenzura!" - tak Vermin Supreme skomentował skasowanie hasła "Partia Dobrego Humoru" z polskiej Wikipedii.

Tak satyryk Szczepan Sadurski skomentował usunięcie Partii Dobrego Humoru z Wikipedii / Fot. Szczepan Sadurski / Sadurski.comMożna (trzeba!) się z niego śmiać, bo to najmniej poważny kandydat w tegorocznych wyborach na prezydenta USA. Nosi na głowie wielki czarny gumiak, zachowuje się niekonwencjonalnie, a w jego program polityczny jest bardzo oryginalny. Ale demokracja jest demokracją, a Vermin Supreme po raz kolejny startuje w wyborach w USA, więc warto posłuchać, co ma do powiedzenia o Polsce. Na przykład na temat polskiej Wikipedii.

Supreme, który jest jednym z trzech tysięcy członków Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), wypowiedział się dla portalu Sadurski.com na temat niedawnego skasowania po 6. latach hasła "Partia Dobrego Humoru" z polskiej Wikipedii. Mówi z oburzeniem:

- Decyzja o zniknięciu wpisów o Partii Dobrego Humoru z Wikipedii jest decyzją polityczną i cuchnie polityczną cenzurą. Fakt, że członkom PDH usunięto z Wikipedii informacje o ich powiązaniu z partią potwierdza, że to przemyślana polityczna operacja przeciwko naszej wspaniałej organizacji - komentuje.

Vermin Supreme zapytany komu i dlaczego może przeszkadzać wesoła, nieformalna organizacja powstała 11 lat temu i mająca członków w wielu krajach świata, daje do zrozumienia, że edytorzy polskiej Wikipedii nie mają poczucia humoru. Dziwi się działaniom przedstawicieli Wikimedia Polska, gdyż krytyka satyryczna, podobnie jak inne sposoby krytyki, jest rzeczą ważną społecznie i nie należy walczyć z ludźmi, którzy ją uprawiają.

Kandydat na prezydenta USA uważa, że usunięcie hasła "Partia Dobrego Humoru" było błędem i apeluje do ludzi związanych z polską Wikipedią, aby rozważyli ponowne dodanie tego hasła do "wolnej encyklopedii".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.