Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1734 miejsce

Kandydat PiS o reprezentancie Polski: Damien Perquis, francuski śmieć

Sikorski serwuje węgierskie wino, a Tusk dba tylko o swoich. Damien Perquis to francuski śmieć, a stadion w Warszawie to narodowy przekręt. Jak Jan Tomaszewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zachęcał w Toruniu do głosowania na partię?

 / Fot. Tomasz Hołod/PolskapresseW sobotę, 17 września, odbyło się spotkanie z Janem Tomaszewskim - bramkarzem w słynnej drużynie Kazimierza Górskiego. Występuje on dzisiaj w zupełnie innej roli - kandydata do Sejmu, startującego z łódzkiej listy Prawa i Sprawiedliwości. W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu, Tomaszewskiemu towarzyszyli m.in. Zbigniew Girzyński - poseł PiS, który ubiega się o reelekcję oraz Wojciech Polak - kandydat do Senatu i historyk.

Jak informuje toruń.gazeta.pl, Jan Tomaszewski mówił na spotkaniu o negatywnych aspektach polskiego sportu. Przekonywał, że "zrobi wszystko, żeby tych ludzi, którzy niszczą sport i Polskę odsunąć od władzy". Były piłkarz zachęcał do głosowania na PiS, by "wielomiliardowe przekręty dotyczące Euro 2012 nie zostały, jak afera hazardowa, zamiecione pod dywan". "Głosujcie na nas, nie na nich!" - apelował do setki zgromadzonych zwolenników ugrupowania.

Błaszczak: PO rozpadnie się po wyborach. Posłowie Platformy poprą PiS


Jan Tomaszewski zwrócił również uwagę na monstrualne wydatki związane z budową Stadionu Narodowego. Wskazał na fakt, że na Ukrainie i w Niemczech koszt podobnych obiektów wynosi ok. 50-60 mln euro, natomiast w Polsce na najtańszy projekt wydano 200 mln euro. Pieniądze, które rząd przeznaczył na powstanie Stadionu Narodowego, to niemal dziesięciokrotna suma zagranicznych inwestycji, bo aż 500 mln euro. Tomaszewski przywołał tu słowa australijskiego architekta, który uznał, że "nasz przekręt narodowy jest najdroższym stadionem świata".

Po wyliczeniu stadionowych wydatków, Tomaszewski oskarżył Donalda Tuska, mówiąc, iż "nie ma takiego premiera na świecie, który tak by dbał o ludzi. Tyle że o swoich ludzi". Szefa rządu skrytykował również za słowa, jakoby Platforma Obywatelska miała budować drużynę na miarę FC Barcelony. "Oni tak się mają do Barcelony, jak spłuczka klozetowa ma się do Niagary" - zażartował, ku zadowoleniu obecnej na sali publiczności.

Jan Tomaszewski nie zaprzestał szybko na wytykaniu błędów PO. Tym razem zadał cios byłemu ministrowi sportu, Mirosławowi Drzewieckiemu, mówiąc, że "nagrodził swoich kolegów, dał im po 100 tys. zł za wizualizację, którą może zrobić dziecko". Dodał, że pieniędzy tych nie oddali do dziś.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

anna
  • anna
  • 29.09.2011 15:41

No cóż... widzenie świata w szarościach (piękny kolor) czy w innych barwach na pewno nie zależy od wieku, a raczej poczucia humoru, inteligencji i dobrego nastawienia do ludzi, a to nie jest zależne od metryki urodzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mareknorge
  • mareknorge
  • 23.09.2011 09:49

Tomaszewskiego podziwiałem. Teraz widzę że się zeszmacił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję - Panie (albo Pani) 1945. Niestety, z tym głosowaniem będzie drobny problem. Nie znajduję się na żadnej liście wyborczej. Co do wychowywania inaczej - to się podobno nazywa wychowanie bezstresowe, czyli żadne. Pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@myNaród
"SKĄD PEWNOŚĆ, ŻE BEZ POWODU? FAŁSZYWA TEZA I FAŁSZYWE POMÓWIENIA. zęby już ostre"
Zapytam analogicznie: skąd pewność, że powód był?
Zadałam tu pytanie o jego motywy, skierowane do kibiców. Odpowiedzi nie otrzymałam. Nie znalazłam jej również na portalach piłkarskich. Sam Tomaszewski też nie uzasadnił, skąd taka inwektywa. Póki tego nie zrobi, uznaję, że zachował się po chamsku. Dokładnie tak, jak młodzieżówka PO w stosunku do posłanek PiS:>
@Sumienie Narodu
Cóż, pani Marta dawno temu straciła młodzieńczą naiwność i widzi świat w skali szarości, a nie w czarno-białych barwach. Tomaszewski nie jest wszechwiedzący i nie ma monopolu na prawdę - podobnie jak ja czy Pan (Pani?).

Komentarz został ukrytyrozwiń
1945
  • 1945
  • 22.09.2011 11:22

@ pani Ewa Łazowska, głosuje na Panią!
Świetna, kulturalna riposta. Takich mamy coraz mniej (niestety, stara szkoła), za to "wychowanych inaczej" coraz więcej. I jak dumni są ze swego "inaczej"!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam. Właściwie to... szkoda słów - taka sława i...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ Panie myNaród, Pan nie aspiruje do grona dobrze wychowanych. Pan po prostu jest wychowany, ale wychowany nieco inaczej i ta cecha wyróżnia Pana z tłumu. Proszę też łaskawie zwrócić uwagę na to, że komentarz, który Pana tak obruszył, pisałam wczoraj o godz. 21:31, więc jeśli już - to było to DOBRY WIECZÓR, a nie DZIEŃ DOBRY. Widocznie bardzo poranna godzina, o której zasiadł Pan do komputera, przyćmiła Panu nieco umysł i nawet jestem skłonna to zrozumieć. :)
I jeszcze jedno: To był Pan w końcu tym działaczem piłkarskim w latach 70-tych, czy nie był? bo jakoś nie doczekałam się odpowiedzi na moje pytanie. Co do pana Wojewódzkiego, no cóż, jest to postać wybitna, więc sugestia Pana to dla mnie czysty komplement. Tak, czy inaczej - miło się z Panem gaworzy. Kłaniam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 22.09.2011 05:44

Narodzie, u Pani Marty wpisy są najczęściej wg SCHEMATU WAŁĘSOWSKIEGO
czyli
"JESTEM ZA, A NAWET PRZECIW"

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 22.09.2011 05:03

króciutko

Marta Jenner Wczoraj 22:21 "Kiedy p. Tomaszewski zaczął jakiś czas temu... byłam dla niego pełna uznania. ... Jeśli zaczyna bez powodu .... Szkoda..." SKĄD PEWNOŚĆ, ŻE BEZ POWODU? FAŁSZYWA TEZA I FAŁSZYWE POMÓWIENIA. zęby już ostre.

Ewa Łazowska Wczoraj" @my Naród, gadać każdy może. Trochę lepiej, trochę gorzej, ..." Rozumiem, że to takie Dzień Dobry, bo często przez Panią używane. To też ulubione powiedzonko WOJEWÓDZKIEGO (tego od kwantów wiedzy)

Ja nie aspiruje do grona DOBRZE-WYCHOWANYCH, WIĘC MI WOLNO
ale ponoć krytykowanie innych ludzi "za ich plecami"
to ponoć bardzo brzydka cecha osobowości ponoć niezależąnie od tego, do czego
SIĘ ASPIRUJE.
i ponoć niezależnie od płci i wieku.
MIŁEGO DNIA

"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy p. Tomaszewski zaczął jakiś czas temu głośno mówić o przekrętach działaczy PZPN, byłam dla niego pełna uznania. W tej kwestii nie zmieniłam zdania, ale jego zachowanie w stosunku do młodszego kolegi jest niedopuszczalne i nic go nie usprawiedliwia. Jeśli zaczyna bez powodu pomiatać innymi ludźmi, to sam siebie dyskredytuje. Szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.