Facebook Google+ Twitter

Kanibal Superstar

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-05 15:59

"Publiczność zrobiła ze mnie ojca chrzestnego ludożerstwa, jestem z tego powodu bardzo zadowolony" - Sagawa Issei.

Morderstwo, kanibalizm, nekrofilia - to nie wszystkie zarzuty. Do popełnionych przestępstw
Sagawa Issei - 58-letni miłośnik muzyki klasycznej, sztuki i kulinarni - przyznaje się otwarcie. "Sagawa bardzo lubił głośno mówić o tym, czego dokonał. Wystąpił w kilku filmach pornograficznych i napisał cztery nowele. Książka, w której szczegółowo opisywał swoją zbrodnię sprzedała się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy. Dzięki swemu ojcu mógł głośno mówić o morderstwie, z którego był dumny. Sagawa wciąż pozostaje w blasku reflektorów. Udziela wielu wywiadów, jest gościem wielu programów telewizyjnych. Jest bardzo zadowolony z owej popularności" - informuje portal zbrodnia.of.pl na podstawie Crime Library. Sagawa trafia na okładki pism kulinarnych.

Urodzony 11 czerwca 1949 roku w Kobe (Japonia) Sagawa mając 32 lata zabija swoją koleżankę Renée Hartevelt - 25-letnią pannę. Issei stronił od ludzi, był typem samotnika. Renee jednak była dla niego kimś wyjątkowym. Kimś, kogo mógłby pokochać. Było to równoznaczne z posiadaniem, zawłaszczeniem i zniszczeniem jej. Nieświadoma niczego kobieta została zastrzelona w domu domniemanego przyjaciela podczas czytania mu niemieckiej literatury. Pełne sadyzmu opisy konsumpcji, rozdzielania części jej ciała oraz dewiacji seksualnych możemy znaleźć jego autorskiej książce „In The Fog”. Sagawa został uznany za niezdolnego stanąć przed francuskim sądem.

Warto jednak zwrócić uwagę na pomijany fakt. Człowiek próbujący zamaskować swoją zbrodnię pozbywając się resztek ciała zamkniętych w walizkach według starannie przygotowanego planu morderstwa działa z pewnością świadomie. Zakup broni, elektrycznego noża do poćwiartowania ciała jak i nabycie dużych walizek nie świadczą o jego absurdalnej niepoczytalności, lecz o wyrachowaniu. Dlaczego więc Issei zamiast odbycia kary więziennej po niecałym roku odsiadki w zakładzie psychiatrycznym zostaje deportowany przez swojego ojca do ojczyzny?

Po powrocie do Japonii Sagawa zostaje celebrytą, pozostawionym bez jakiegokolwiek nadzoru ze strony policji jak i służb zdrowia. Portal new criminologist ujawnia szczegóły - Sagawa już od 15. roku życia kontaktował się telefonicznie z psychiatrą mówiąc otwarcie o fantazjach seksualnych wyraźnie zmierzając ku morderstwu. Nieuchronnym, więc faktem było zderzenie się tych dwóch światów. Jego rzeczywistości i fantazji, nad którymi jak wskazują fakty, nikt nie był wstanie lub nie chciał zapanować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 08:24

Przyjrzałam się Twoim innym komentarzom... Mam wrażenie, że lubisz umniejszać ludziom... każdy ma prawo do błędów i własnego zdania. Tak samo jak Ty każdy może wyrażać je w dowolny sposób.. jednak są tacy, którzy potrafią wpływać na ludzi w umiejętny i taktowny sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 08:11

hm... Szczerze to nie wiem co miałam z tamtąd spisac...? mozesz podac mi przykład? Czy tylko gazeta wyborcza pisze o tym człowieku?
dla rozwiania Twoich wątpliwości podaję Ci źródła:
http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia.php?dzial=mordercy&dane=SagawaIssei
http://en.wikipedia.org/wiki/Issei_Sagawa
http://www.francesfarmersrevenge.com/stuff/serialkillers/sagawaconfession.htm
http://everything2.com/title/Issei+Sagawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spisałaś z Gazety Wyborczej http://wyborcza.pl/1,76842,6774725,smak_ciala_bialej_kobiety.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.