Facebook Google+ Twitter

Kanonizacja Jana Pawła II w listopadzie lub w kwietniu

Papież Franciszek wskazał dziś w Watykanie dwa terminy kanonizacji Jana Pawła II: Uroczystość Chrystusa Króla - 24 listopada bieżącego roku lub niedziela Bożego Miłosierdzia - 27 kwietnia przyszłego roku.

Jan Paweł II / Fot. Maria Antonietta VentrePapież Franciszek podczas podróży powrotnej ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro ogłosił, że kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII prawdopodobnie odbędzie się tej jesieni - 24 listopada w Uroczystość Chrystusa Pana lub na wiosnę przyszłego roku - w niedzielę Bożego Miłosierdzia - 27 kwietnia.

Brane są pod uwagę w tej chwili dwie daty, uwzględniające uwarunkowania podróży dla pielgrzymów z Polski. Początkowo myślano o 8 grudnia jako o dacie kanonizacji, ale ze względu na trudne zimowe warunki, wstępnie zdecydowano o 24 listopada lub 27 kwietnia.

Papież dodał, że konsultował się w tej sprawie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który zasugerował mu właśnie te dwa nowe terminy kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Pewniejszy jest termin późniejszy, gdyż papież podkreślał, że do Uroczystości Chrystusa Króla jest za mało czasu.

Został już zatwierdzony cud, do którego miało dojść za wstawiennictwem papieża Polaka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić kanonizację. Cud Jana Pawła II dotyczył przypadku wyzdrowienia kobiety z Kostaryki. Miała ona doznać ciężkiego uszkodzenia mózgu, które jednak niespodziewanie ustąpiło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Marku, faktycznie dość dziwna sprawa, ale spojrzeć na nią chyba trzeba w szerszej perspektywie. Odkąd pamiętam odbywało się "pałowanie" wszystkiego w tym serwisie, każdego artu. Jeśli są wyjątki, to jak to bywa z wyjątkami, potwierdzają regułę. Najpewniej jest to objaw tej właściwości charakteru ludzkiego, jaki dość powszechnie pokutuje. Niektórzy powiadają, że to cecha narodowa Polaków.

Słusznie Pan błyskotliwie zwrócił na to uwagę akurat pod tym materiałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że to będzie wydarzenie na niespotykaną skalę, więc faktycznie kwiecień będzie lepszym terminem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katolicy gdzie jesteście? Przecież to jest wiadomość na pierwsze strony gazet i jako najbardziej radosna nowina roku 2013:

JP II będzie ŚWIĘTYM, a ludzkie gremium ZATWIERDZIŁO cud uzdrowienia!

Artykuł "wisi" od wczoraj, a tu nikt się tym nie emocjonuje...? W dodatku "spałowano" Panią Adriannę, bo widzę trzy jedynkowe oceny. A mówią, że Polska to katolicki kraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.