Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6691 miejsce

Kapela Czerniakowska, swing i rock'n'roll na koniec karnawału

Końcówka karnawału zapowiada się szaleńczo. Z szerokiego wachlarza propozycji wybrałem 3 nader klimatyczne, związane z tańcem i mające niepowtarzalny charakter. Część z nich ma już tradycje, więc wiem na pewno, że warto się tam wybrać.

Konkurs Billy Haley'a / Fot. J.A.KwiatkowskiSzemrany Karnawał - piątek 28 lutego

Szemraniec to największa impreza karnawałowo-varsavianistyczna organizawana przez Mańkę Druciak i ferajnę Warszawiakową. W tem roku przypada nam bawić się w ostatki, a co za tem idzie - będziemy tańczyć do rana! Tańce i gibańce pod przedwojenne muzyczkie do białego rana! Goście jak trza, z faszonem w strojach formalnech proszone! Piórka, kaszkiety, pumpy i szelki, sukienki klawe i fest manierki! Jak tradycja nakazuje, kto się przywalcuje na Burakowskie zobaczy PREMIEROWY WYSTĘP KABARETU Grupy Teatralnej Warszawiaki! Ale wiadoma rzecz, to nie wszystko! Nogi ponosić nasz będą pod koncerta... KAPELI CZERNIAKOWSKIEJ...

No i sama forma językowa zaproszenia też nie pozostawia wątpliwości co do charakteru imprezy.

Zapraszamy Wasz na trzecią odsłonę Szemranego Karnawału!
28 lutego 2014 klub CDQ ul. Burakowska 12 godz 20:00

Zapraszamy na fest zabawę w warsiaskiem klymacie!
Jak tradycja nakazuje, kto się przywalcuje na Burakowskie zobaczy PREMIEROWY WYSTĘP KABARETU Grupy Teatralnej Warszawiaki!
Ale wiadoma rzecz, to nie wszystko! Nogi ponosić nasz będą pod koncerta... KAPELI CZERNIAKOWSKIEJ!

A po koncercie? Pierwsze WARSZAWSKIE JAM SESSION!!!

Będzie konkurs z wiedzy o warszawskiej gwarze i o historii Warszawy! Nagrody? Nie byle jakie, bo przygotowane przez Dom Towarowy Braci Jabłkowskiech :)
Jeżeli o wiele ktoś w tematach nie oblatany, to POKAZ FILMÓW przygotowany przez Stowarzyszenie Gwara Warszawska będzie dobrą okazja do nadrobienia luki.
Kto był na choć jednej edycji Szemrańca, wie w czem sęk i niechybnie zjawi się 28 lutego w CDQ. A kto nie był? Tyż zapraszamy!

Godzina 20.00
wstęp 20zł/10zł dla osób ubranych z faszonem, znaczi się wysztyftowanech na 102!

Dla muzyków z jenstrumentamy wstep gratis!

Program :

Karnawałowo (sala na dole):
20.30-21.15 Występ Grupa Teatralna Warszawiaki
22.00-23.30-Koncert Kapela Czerniakowska, potańcówka!
00.00-Jam Seassion Warszawskie
Potańcówki część dalsza!

Szemranie (sala na górze):
20.00-20.15-otwarcie karnawału, nauka picia wódeczki w przedwojennem stylu
21.30-22.00-pierwsza odsłona konkursów i pokazów folmowech
23.30-00.00-druga odsłona konkursów i pokazów filmowech
00.00-toast warszawiakowy!

No i nie skuś się człowieku na takie zaprszenie...
www.cdq.pl


Konkurs Billy Haley'a / Fot. J.A.KwiatkowskiRetro kawałki pod muzykę orkiestry - sobota 01 marca

Pożegnanie Karnawału - potańcówka w stylu retro. W budynku Klubu Kultury Saska Kępa.
W programie - nie, nie, nie, żadna muzyka mechaniczna - tylko swingowa orkiestra Jet Set Band grająca standardy z lat 50-tych i 60-tych. Do tego pocżestunek w modnym ostatnio nurcie Slow Food przygotowany przez gospodynie domowe.
No aż miło, że takie imprezy mogą się odbywać w klubie kultury, a nie tylko w komercyjnych klubach nocnych. Bez nadmiaru alkoholu, za to z porządną muzyką do tańca w starym stylu.

Czym charakteryzują się obecne bale, potańcówki i imprezy taneczne? Tym, że płynąca z głośników muzyka jest odtwarzana; czy to z płyt czy to z coraz modniejszych obecnie plików. Dlatego potańcówki z muzyką graną na żywo są szczególną gratką dla miłośników tańca i dobrej zabawy.

Klub Kultury Saska Kępa postanowił wyjść z taką właśnie propozycja spędzenia Ostatków: zorganizował bowiem „Potańcówkę w stylu Retro” – oprócz zapewnienia grającego na żywo zespołu „Jet Set Band”, obowiązkowego na takiej imprezie poczęstunku zaproponował też temat, czyli styl Retro.

Oznacza to, że – w zależności od interpretacji tego pojęcia – wskazane są stroje nawiązujące do mód lat od 20-tych do 60-tych XX wieku. Muzycznie „retro” oznacza swing: w tej bardzo tanecznej stylistyce prezentowane będą znane przeboje, Beatlesów, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Nata Kinga Cole’a, Louisa Armstronga i innych. A że przez lata szeregi „Jet Set Band” zasiliło wielu znakomitych polskich muzyków parających się na co dzień muzyką popularną, rozrywkową i jazzem, nie jest więc to typowy zespół weselno-chałturniczy co gwarantuje artystyczny poziom i dobrą zabawę.

A wszystko w budynku Klubu Kultury Saska Kępa pryz ul. Brukselskiej 23, o powierzchni ponad tysiąca sześciuset metrów kwadratowych, nawiązującym stylem do funkcjonalizmu, obecnego w zabudowie Saskiej Kępy z lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku. Przeszklona elewacja i architektura wpisują się w charakter zabudowy Saskiej Kępy, tworząc jej harmonijne dopełnienie i zamknięcie istniejącego układu urbanistycznego. Okolice i architektura zobowiązują!

Dobra zabawa gwarantowana minimum do północy, a i towarzystwo trafi tu pewnie bardziej kulturalne jak na Klub Kultury przystało.

Wszystko w sobotę 01 marca od godziny 19:00 w cenie 60 zł od osoby.

www.cpk.art.pl


Konkurs Billy Haley'a / Fot. J.A.KwiatkowskiOgólnoświatowy Konkurs Rock'n'Rolla im. Billy Haley'a - do oglądania i do tańczenia - poniedziałek 03 marca

To już po raz 34. rock'n'rollowe szaleństwo opanuje Stodołę.

Zakończenie karnawału byłoby nieważne bez rock'n'rollowego maratonu w Klubie Stodoła!!! Zwycięska Para zdobywa puchar, nagrody rzeczowe oraz uznanie mistrzów rock'n'rolla na rok 2014. A po konkursie tradycyjnie wspaniała rock'n'rollowa impreza taneczna.

9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej umiera Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around the Clock "- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla im. Billa Haley'a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Adam Halber i Kazimierz Chendyński. Od tamtej pory konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła.

Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla przez 60 minut i wygrać. Wygrać może tylko jedna para, która otrzymuje puchar im. Billa Haley’a. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par. Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haley’a - 24 lutego 1981 roku. W konkursie wzięły udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski, była też jedna para polsko - holenderska. Główna nagroda wynosiła wtedy 5. 000 zł, co w początku lat osiemdziesiątych stanowiło kwotę wcale niemałą.

W Jury konkursu do tej pory, zasiadło wiele znakomitych postaci życia muzycznego i nie tylko. Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Wojtka Gąsowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Janusza Rewińskiego, Zbyszka Hołdysa. W tym roku swój udział w Jury potwierdzili: Michał Wiraszko (zespół Muchy), Radosław Nałęcz (Eska Rock), Piotr „Makak” Szarłacki (Antyradio) oraz Igor Herbut (zespół LemON). Ideą jest by Jury było nie profesjonalne, a Konkurs wygrywali ambitni amatorzy. Zwycięzcami I Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a było rodzeństwo Małgorzata i Krzysztof Płonkowie z Warszawy.

Ceny biletów:
33 zł – bilet normalny
38 zł – balkon
15 pln- bilet wstępu na after party (dostępny tylko w kasie w dniu konkursu)

www.stodola.pl

WIECEJ INFORMACJI: www.ImprezyMiejscaTrendy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.