Facebook Google+ Twitter

Kapica znów stanie przed komisją hazardową? Są sprzeczności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 19:25

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński nie wyklucza ponownego przesłuchania Jacka Kapicy przez sejmową komisję śledczą.

Kamiński powiedział, że w zeznaniach wiceministra finansów Kapicy i ministra Michała Boniego, który dziś zeznawał przed komisją, są sprzeczności. Dodał jednak, że decyzję w sprawie ponownego przesłuchania wiceministra podejmą członkowie komisji śledczej. Zdaniem Kamińskiego, wtorkowe przesłuchanie Boniego będzie miało duże znaczenie dla późniejszych przesłuchań premiera Donalda Tuska i byłego wicepremiera Grzegorza Schetyny.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej powiedział w tej samej audycji, że sprzeczności w zeznaniach Kapicy i Boniego dotyczą tylko niuansów. Obaj są natomiast zgodni co do tego, że w rządzie rozmawiano o konieczności nowelizacji ustawy hazardowej przed spotkaniem premiera z szefem CBA Mariuszem Kamińskim. Miało ono miejsce 14 sierpnia zeszłego roku.

Halicki powiedział, że były minister sportu Mirosław Drzewiecki chce jak najszybciej złożyć zeznania przed komisją śledczą. Jego przesłuchanie wyznaczono na czwartek. Poseł dodał, że Drzewiecki ma dobrą wolę i chce wyjaśnić wszystkie wątpliwości członków komisji.

Poseł Mariusz Kamiński odpowiedział, że nie rozumie, dlaczego Drzewiecki dopiero we wtorek przedstawił zwolnienie lekarskie. Były minister sportu miał być przesłuchany w piątek, ale nie stawił się przed komisją, gdyż był chory. Kamiński dodał, że dziwi go fakt, iż o przesłuchaniu Drzewieckiego pierwszy poinformował rzecznik prasowy rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.