Facebook Google+ Twitter

Kąpiel w ściekach najlepszym sposobem na spędzenie wolnego weekendu?

Woda w Ślęzy jest mętna i śmierdzi. Zdarzało się też, że byłam świadkiem poszukiwań topielców. Mimo to w rzece brodzą dorośli i dzieci. Rozumiem, że w okolicy brakuje basenu, ale nieprzestrzeganie elementarnych zasad higieny przeraża.

 / Fot. JuloUlubionym miejscem plażowiczów jest pokryty betonem brzeg Ślęzy tuż obok mostu dla pieszych, łączącego Oporów z Grabiszynkiem. Można tam spotkać całe rodziny, także z małymi dziećmi. Wchodzą do burego koloru wody, ochlapują się i zanurzają. Czasem dzieci kąpią się same, bez opieki dorosłych. W ciągu ostatnich lat co najmniej dwa razy zdarzyło mi się obserwować tam również ekipę WOPR w towarzystwie policji, wyposażoną w ambulans. To widok kojarzący się jednoznacznie.

Teraz pewnie powinnam zacząć użalać się nad biednymi współmieszkańcami Wrocławia, bo przecież w naszym mieście jest za mało basenów (patrz: wroclaw.naszemiasto.pl). Ale nie będę. Kiedy mój pies wychodzi ze Ślęzy, muszę zatykać nos. To wystarczy. Czasem więc przechodząc obok wspomnianego mostu, mam ochotę krzyknąć do tego lub owego spacerowicza: "Patrz, dokąd wpuszczasz swoje dziecko!". Po psie ta woda spłynie i nie zrobi mu większej krzywdy. A jak na takie ścieki reaguje organizm człowieka? Brrr, lepiej nie sprawdzać.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mnie szkoda w tym wszystkim dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 12.05.2012 21:28

A Ganges? Tam ludzie wrzucają prochy zmarłych, poronione dzieci oraz urządzają sobie przyjemne kąpiele i jakoś żyją. Nie ma co dramatyzować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Psu taka woda też szkodzi. Ale ludziom to mało co przeszkadza. Kiedy Wisłą płynęły normalnie ludzkie odchody było mnóstwo amatorów kąpieli mimo że pływać trzeba było slalomem między "obiektami".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hej :) Psy tam widywałem brodzące, ludzi nie. Może to nowość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł.Dla mnie to totalna bezmyślność dorosłego, jak można w taki syf wchodzić ...koszmar, nawet psa bym nie wpuściła. Przecież to można chorób się nabawić. Jak już ludzie nie rozumieją jakie mogą być konsekwencje, to powinna być jakaś straż, coby nie pozwalała na takie "cudowne " kąpele.

Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.