Facebook Google+ Twitter

Kąpielisko Arkonka przebojem lata w Szczecinie

Po ponad dwuletniej przebudowie, otwarto najnowocześniejsze ze szczecińskich kąpielisk - Arkonka, w którym same baseny zajmują ponad 8 tys. m kw.

Przy zjeżdżalniach / Fot. Grzegorz SadowskiO tym jak mało jest w Szczecinie nowoczesnych miejskich kąpielisk, niech zaświadczy 28 tysięcy osób, które wybrały się w weekend na kąpielisko Arkonkę. Arkonka zastąpiła szczecinianom brak Aqua Parku, brak sprzedanej (wydzierżawionej) pięknej Plaży Mieleńskiej na wyspie (z dojazdem statkiem Białej Floty), kiedyś największej atrakcji kąpielowej Szczecina (dla turystów i miejscowych).

Tłok przy zjeżdżalniach / Fot. Grzegorz SadowskiSzczecinianie są zachwyceni kąpieliskiem Arkonka po przebudowie, szczególnie, że w lipcu wejście na kąpielisko jest darmowe, że na razie dopisuje pogoda i można liczyć na bezpieczeństwo dzieci w płytkich basenach. Starsze dzieci wolą zjeżdżalnie i skakanie do basenu (zabronione), dorośli głęboki basen i rzekę z płynącą wodą.

Płynąca rzeka / Fot. Grzegorz SadowskiNa pewno basenowe kąpieliska są o wiele bezpieczniejsze (dla matek z małymi dziećmi) niż naturalne kąpieliska nad jeziorami i zalewami w Szczecinie, takie jak nad Jeziorem Głębokim (sama nazwa odstrasza młode mamy), kąpielisko Dziewoklicz (frekwencja 1000 osób) nad rozlewiskiem rzeki Odry (mała plaża), czy mało wykorzystana plaża nad Jeziorem Dąbie (frekwencja 2000 osób).

Plac zabaw dla dzieci / Fot. Grzegorz SadowskiJak widzimy frekwencję zapewniają atrakcje kąpieliska (zjeżdżalnie, płynąca rzeka, płytkie baseny), niska cena wstępu na kąpielisko (lub jej brak), sklepiki z napojami, lodami i czymś do jedzenia, czysta, przezroczysta woda. I chociaż malkontenci narzekają na odpadające kafle w basenach, bagnisko zamiast trawników, zapchany odpływ (przy dużym basenie), zepsuty kołowrotek (przy wejściu na kąpielisko), to i tak kąpielisko Arkonka będzie przebojem tego lata w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.