Facebook Google+ Twitter

Kapitał zagraniczny

Z grubsza biorąc dowiedziałem się, że główne sektory gospodarki, takie jak wydobywczy, przetwórczy, bankowy, zaopatrzeniowy – w dużej mierze – agrarny także, opanowane są przez kapitał obcy.

Nosiłem się z zamiarem napisania coś na temat obecności, w naszym kraju obcego kapitału i jego oddziaływania na nasze bytowanie, naszą przyszłość, jak też na naszą pozycję w świecie. Zacząłem poszukiwania materiałów, z których mógłbym się dowiedzieć – co w trawie piszczy i o czym sikorki na dachu świergolą. Z grubsza biorąc dowiedziałem się, że główne sektory gospodarki, takie jak wydobywczy, przetwórczy, bankowy, zaopatrzeniowy – w dużej mierze – agrarny także, opanowane są przez kapitał obcy. Wydaje mi się, że nikomu nie trzeba, podpowiadać jeśli chodzi o odpowiedź, na pytanie: Czyjego interesu w/w kapitał pilnuje? Moje poszukiwania zaowocowały znalezieniem różnych artykułów o interesującym mnie temacie. Wybrałem z nich cztery uważając, że wskazanym byłoby ich przeczytanie przez, jak największą ilość Polaków. Bo to choć pisane są przez Narodowców, to jednak jest w nich – w moim odczuciu – dużo prawdy, którą zauważa się w naszych realiach. Weźmy chociażby Gazoport w Świnoujściu. Miał być oddany w połowie br. A póki co to znalazłem „wpolityce.pl” artykuł o próbach przejęcia budowy Gazoportu przez Rosjan. – Jakby Rosjanie przejęli budowę, to kto wie, czy po paru miesiącach przelatujący nad Gazoportem jakiś zabłąkany samolot nie zawadzi skrzydłem o „brzozę”? Drugi przypadek dbałości o pozyskiwanie nowych źródeł energii także świadczy w „pozytywnych” wpływach obcego kapitału. Nie wiem tylko, jaką tym razem przybrał formę oddziaływania – pośrednią, czy bezpośrednią, znaczy się, czy obcy kapitał poprzez pośredników dotarł do końcowego odbiorcy, czy było dane prosto w łapę? Żebyście nie musieli się domyślać i szukać to wstawię swój link z Facebooka. https://www.facebook.com/tadeusz.sledziewski/posts/813805248666040?pnref=story
Żeby było jeszcze bardziej „śmiesznie” to wspomnę o energii wiatrowej, której to wprowadzenie do obiegu utrudniają, sami Polacy. Protestują przeciwko budowie wiatraków prądotwórczych. – Bo to ci energetycy uparli się stawiać te straszydła w pobliżu domostw ludzkich. Kto wie? Być może i w tym przypadku zadziałał obcy kapitał? Jeśli chodzi o źródła geotermalne to skończyły się wyśmianiem O. Tadeusza Rydzyka i jakoś cicho się zrobiło. A z tego co wiadomo, to w Polsce są duże zasoby wód geotermalnych – ale „obcy kapitał” woli żeby się z nich śmiano, niż je wykorzystywano.
Poniżej linki do artykułów o polskiej „przedsiębiorczości” i aktywności w poszukiwaniach zagranicznego kapitału.
http://www.upadeknarodu.cba.pl/prywatyzacja.html
http://naszeblogi.pl/45566-polska-jest-kolonia-potrzeba-repolonizacji-gospodarki#comment-995947
http://wirtualnapolonia.com/2009/03/18/zbigniew-lipinski-zapis-rabowania-polski-1/
http://www.polishclub.org/2013/10/28/zbigniew-lipinski-raport-o-wyprzedazy-majatku-narodowego-czesc-2/
Już kończę. Jeszcze tylko – ewentualnym czytelnikom – zadam pytanie: Jak można rządzić państwem, nie mając wpływu na strategiczne gałęzie gospodarki?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Tadeuszu, niech się Pan nie spodziewa po Leszku Małkowskim jakichkolwiek argumentów. To chory człowiek z problemami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zostały jeszcze tym szmondakom rządowym ,lasy do sprzedania i ziemia którą będzie można kupić już w 2016 roku! Dla utrzymania władzy i by zmniejszyć deficyt budżetowy, mogą nawet lasy sprzedać,jeśli nie będzie silnego oporu i protestów społeczeństwa! To są bandyci którzy dla utrzymania władzy posuną się do każdego swiństwa! Idzie im coraz trudniej bo powoli ale społeczeństwo się budzi! Nawet w nocy procedowali by zmienić zapis w Konstytucji , myśleli że uśpią opozycję i zmienią zapis!Zabrakło na szczęście tym szmondakom 5 głosów i głosowanie wygrała tym razem opozycja. Tylko ze Oni nie odpuszczą ,nie spoczną bo by rządzić muszą mieć kasę i to dużą kasę, bo niedługo padnie ZUS i zabraknie na emerytury, a wtedy nie będzie zmiłuj. Oni dobrze zdają sobie z tego sprawę że nie będą mieli lekko. Aaaa Tadziu byłbym zapomniał - po co ty się z głupkami wdajesz w dyskurs!? Ten poniżej od dawna choruje więc lepiej daj sobie spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co - zatkało Pana Leszka? Chlapać ozorem każdy - właśnie - głupek potrafi. Ale podyskutować to już nie - udaje ważniaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogarda do ludzi inaczej postrzegających wydarzenia, a także otaczającą nas rzeczywistość, bijąca z wypowiedzi Pana Leszko mówi sama za siebie. Więc ja nie ustosunkuję się do niej. Ja pozwolę sobie poprosić - ewentualnych - komentatorów o zauważenie pytania: "Już kończę. Jeszcze tylko – ewentualnym czytelnikom – zadam pytanie: Jak można rządzić państwem, nie mając wpływu na strategiczne gałęzie gospodarki?" i odpowiedzenie na to pytanie. Dodam jeszcze, że ja nie jestem wrogiem obcego kapitału. Jednak puszczając wszystko samopas, to po co wybierać władze, ustanawiać prawo? Puścić wodze i niech gospodarką zarządza "Wolny rynek", a wychowaniem "Orliki". Po co płacić podatki i utrzymywać darmozjadów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie pewna rodzina sprzedała perłę szwajcarskiego przemysłu Francuzom, za 2,7 miliarda franków. Firma wyceniona na 10 miliardów. Akcje firmy natychmiast spadły. Najwięcej straciły na tym szwajcarskie kasy emerytalne. Toblerone już dawno kupili amerykanie, a Milkę Austriacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym przeczytał taki artykuł w PRL-u, nawet bym się nie zdziwił, w ten sposób oczerniano II RP - że obcy kapitał, że wysprzedano Polskę itp, itd. Dzisiaj to samo robi propaganda kaczyńsko-putinowska z pomocą Kościoła. Napisałem kaczyńsko-putinowska, ponieważ uważam, że Kaczyńscy są od samego początku agentami KGB, a Jarosław różni się od J.Goebbelsa tylko wyglądem zewnętrznym (wielokrotnie to uzasadniałem).http://www.eioba.pl/a/4orj/w-szponach-putina
"Wyeliminowanie narodowej produkcji w Polsce, głównie przemysłu ciężkiego, maszynowego, górniczego, kolejowego czy okrętowego, zepchnęło Polskę do grona niedorozwiniętych technologicznie krajów obrzeża starych krajów unijnych". To prymitywne kłamstwo, unaocznia, do jakich ludzi ta propaganda jest skierowana. Polska, dzięki ZSRR, gigant technologiczny, wraz z przystąpieniem do UE, została zepchnięta na obrzeża. Takie głupoty, komunonarodowcy, mogą wciskać koniowi - koń ma dużą głowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.