Facebook Google+ Twitter

Kapitan ARM Cuauhtémoc: Nasi marynarze są dżentelmenami

W związku z bójką kibiców Ruchu Chorzów z meksykańskimi marynarzami, 19 sierpnia odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli kapitan ARM Cuauhtémoc Juan Carlos Vera Minjares oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 / Fot. Małgorzata Soroka- Od zdarzenia minęło dopiero kilkadziesiąt godzin, ale oczekujemy od policji wyjaśnienia wszystkich decyzji, jakie były wczoraj podejmowane. Zgłosiliśmy już swoje uwagi i wątpliwości. Jeśli okaże się, że podczas niedzielnego zabezpieczania miasta popełniono błędy, będę oczekiwał konsekwencji personalnych. Żeglarze z Meksyku są naszymi specjalnymi gośćmi i należała im się szczególna ochrona. (...) Pomysł, by w tym samym czasie kibice przyjeżdżający na mecz, demonstrując swoje przywiązania klubowe, pijąc alkohol, spędzali czas na plaży do rozpoczęcia meczu, oceniam bardzo krytycznie. Gdynia przez lata udowadniała, że jest miastem bezpiecznym. Stąd tym bardziej bulwersujące / Fot. Małgorzata Soroka jest to zdarzenie, że w środku miasta w niedzielę zdarzyła się sytuacja, która nie miała prawa się zdarzyć - powiedział prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek)

- Nasza załoga składa się z marynarzy bardzo dobrze wyszkolonych. Są oni dyplomatami i potrafią odnosić się do ludzi w stosowny sposób, są dżentelmenami. Mogę dać sobie rękę za nich uciąć. Sport powinien być spotkaniem ludzi, a nie polem bitwy - stwierdził kapitan Juan Carlos Vera Minjares.Więcej informacji o zajściu: Bijatyka w Gdyni. Meksykańscy marynarze starli się z kibicami Ruchu

Zobacz również zdjęcia z pokładu żaglowca: ARM Cuauhtémoc w Gdyni [ZDJĘCIA I WIDEO]

Obejrzyj wideo ze zwiedzania trójmasztowca wraz z Kapitanem i Prezydentem Gdyni

 / Fot. Małgorzata Soroka / Fot. Małgorzata Soroka / Fot. Małgorzata Soroka / Fot. Małgorzata Soroka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, czy ktoś dopatrzył się faktycznych przyczyn bójki...........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.