Facebook Google+ Twitter

Kapitan "Bow Asir": Jesteśmy szczęśliwi, że mamy to już za sobą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-11 13:33

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy to już za sobą" - powiedział przez telefon satelitarny kapitan uwolnionego wczoraj przez somalijskich piratów norweskiego statku "Bow Asir". Razem ze statkiem wolność odzyskała jego 27- osobowa załoga, wśród której jest pięciu Polaków.

Kapitan Bjoernar Vageng, kierując się względami bezpieczeństwa, odmówił odpowiedzi na pytanie, gdzie znajduje się statek i dokąd płynie. "Poruszamy się jak na polu minowym, z wielką ostrożnością. Jesteśmy sami na morzu, wokół nas nie widać żadnych jednostek" - powiedział norweski kapitan. Poinformował, że cała załoga jest zdrowa, ale bardzo zmęczona.

Statek został zwolniony przez porywaczy po otrzymaniu przez nich okupu wysokości 2 milionów 400 tysięcy dolarów. Taka sumę podają norweskie media. Armator, który musiał ją wypłacić, odmawia potwierdzenia tego faktu.

W skład załogi porwanego 26 marca norweskiego chemikaliowca, pływającego pod banderą Wysp Bahama, oprócz pięciu Polaków, wchodzi 19 Filipińczyków, Rosjanin i Litwin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.