Facebook Google+ Twitter

Kapitan reprezentacji Polski: Mecz z Niemcami nie będzie formalnością

Polscy siatkarze pokonali Rosjan. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. W sobotę wieczorem rozegrają mecz półfinałowy z Niemcami. "Nie było to jednak łatwe zwycięstwo" - podkreślał po meczu trener reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Sonda

Mecz Polska - Niemcy zakończy się:

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiAntiga cieszył się ze zwycięstwa. Po meczu powiedział, że Polacy grali dobrą siatkówkę. Rosjanom wytknął, że ich zespół nie prezentował się lepiej niż inni rywale biało-czerwonych. "Cieszę się również z tego, że zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, bo teraz mamy teoretycznie słabszego przeciwnika w półfinale. Na pewno nie będzie to jednak łatwe dla nas spotkanie. Mam nadzieję, że nie będziemy w nim musieli grać pięciu setów, bo to jest bardzo wyczerpujące" - mówił Stephane Antiga cytowany przez Polskie Radio.

Polska-Rosja 3:2. W sobotę gramy w półfinale z Niemcami (zdjęcia)


W podobnym tonie wypowiadał się kapitan reprezentacji Polski, Michał Winiarski. Zawodnik podkreślił, że jemu i jego kolegom udało się zmierzyć z presją ze strony kibiców. "Półfinałowy mecz z Niemcami nie będzie jednak formalnością. To, że dotarli do czwórki świadczy o tym, że są bardzo dobrą drużyną" - stwierdził Winiarski. Jego zdaniem atutem Niemców jest fakt, że do tej pory grali w katowickim Spodku, tymczasem Polacy rozegrali w tym obiekcie jeden trening. "To jest jednak półfinał i będzie to prawdziwa wojna" - podsumował kapitan.


Paweł Zatorski: Wykonaliśmy plan i jesteśmy w czwórce. Następne mecze będą jeszcze trudniejsze / X-news

"Nie radziliśmy sobie dzisiaj z przyjęciem, a w kluczowych momentach nie kończyliśmy nawet prostych akcji. To były nasze największe mankamenty, przez które przegraliśmy spotkanie" - podsumował spotkanie Siergiej Makarow, kapitan reprezentacji Rosji. Z kolei trener tego kraju, jako jeden z powodów przegranej wskazał ogromną presję. "Nie wytrzymaliśmy też chyba psychicznie obciążenia związanego z tym, że musimy ten mecz wygrać 3:0 lub 3:1" - mówił Andriej Woronkow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.