Facebook Google+ Twitter

Kapitan Tadeusz Wrona: Nie czuję się bohaterem

W środę około godziny 14.00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem kpt. Tadeusza Wrony - pilota, który bohatersko sprowadził Boeing'a 767 na lotnisko Okęcie, mimo poważnych kłopotów technicznych samolotu. Uratował 230 pasażerów.

 / Fot. PAP/Jacek Turczyk"Moment krytyczny był przy pierwszej nieudanej próbie wypuszczenia podwozia" - mówił kpt. Tadeusz Wrona na konferencji prasowej transmitowanej przez największe telewizje informacyjne w kraju. Na pytanie, kiedy załoga zorientowała się, że coś jest nie tak, Wrona odpowiedział: "Podwozie nie chciało się wysunąć. Przerwaliśmy normalne podejście do lądowania. Wtedy zaczęliśmy się poważnie zastanawiać: co się dzieje? W tym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że jest jakiś poważny problem techniczny. Odczekaliśmy trzy minuty; po nich zaczęliśmy decydować, co uczynić". Pilot Boeinga powiedział, że po wielu próbach uruchomienia podwozia, koła nadal się nie wysuwały.

"Szukaliśmy jakichś innych alternatywnych rozwiązań, żeby to podwozie uruchomić" - opowiadał Wrona. "Przerwanie podejścia wiązało się z poczuciem szybko upływających minut. Doszliśmy jednak do wniosku, że 40 minut, jakie pozostały nam do lądowania, to dla nas czas, żeby opanować emocje i spokojnie znaleźć rozwiązanie."

Kapitan Wrona przemówił! "Ulgę poczułem, kiedy wszyscy opuścili pokład"


Kiedy załoga poinformowała kontrolerów wieży na lotnisku o kłopotach samolotu? "Przy drugiej próbie lądowania, gdy już sprawdziliśmy listę czynników, które mogły wpłynąć na uruchomienie podwozia, a które nie okazały się skuteczne,
poinformowaliśmy kontrolera wieży, żeby służby przygotowały się na ewentualność awaryjnego lądowania" - powiedział Wrona. Dodał, że załoga na bieżąco kontaktowała się ze służbą naziemną. "Prób lądowania było bardzo dużo" - zaznaczył kapitan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Pasja wykonywanego zawodu przekuta w odpowiedzialność i profesjonalizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 05.11.2011 10:07

Poczekajmy; jeszcze co przyniesie śledztwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też uważam, że Polska zasługuje na bohatera. I szczęście, że został nim Wrona a nie Klich, Chlebowski czy "...wciąż ci sami na portretach", czy Wojewódzki oraz reszta celebry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@matoł pospolity
Jesteś wielki! Zmień ksywę i weź się za pisanie. Właśnie takich mądrych i trzeźwo patrzących na rzeczywistość wypowiedzi na W24 potrzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytaj także: Tadeusz Wrona pilot-bohater we wspomnieniach nowosolan (zdjęcia) - link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wanda Sulkowska-Ludwikowska
  • Wanda Sulkowska-Ludwikowska
  • 02.11.2011 23:40

Kapitanie Tadeuszu Wrona jesteś WIELKI!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wanda Sulkowska-Ludwikowska
  • Wanda Sulkowska-Ludwikowska
  • 02.11.2011 23:38

Kapitanie Tadeuszu Wrona jesteś WIELKI!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bohaterstwem jest robienie "świetnej roboty" ratując przy tym życie 230 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 02.11.2011 18:44

Tak jak reagował i tak jak wykonał lądowanie kapitan Tadeusz Wrona oraz to co mówi o tym wielkim przeżyciu,świadczy o tym,że jest prawdziwym i silnym mężczyzną,którego należy podziwiać i z którego należy brać przykład. Myślę,że prezydent Komorowski,bardzo duchowo wspierał całą akcję oraz lądowanie tego samolotu a także całą akcję,co nie było bez znaczenia dla całej załogi. Tak jak i prezydent Polski, również i Wieża kontrolna, i także inni przyjaciele i piloci byli duchem w najtrudniejszych momentach lądowania raze z kapitanem i z załogą oraz z pasażerami. Mogło być inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorora Szwak
  • Dorora Szwak
  • 02.11.2011 18:36

Gratulacje dla dzielnych polskich pilotów!Jesteście bohaterami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.