Facebook Google+ Twitter

Kapitan Tadeusz Wrona uratował 230 osób. Ma już fanpage na Facebooku

Stron poświęconym niezwykłemu wyczynowi kapitana Tadeusza Wrony, pilotowi Boeinga 767, ciągle przybywa! Użytkownicy Facebooka pragną wyrazić szacunek dla kapitana, który wylądował we wtorek na warszawskim lotnisku, mimo niewysuniętego podwozia. Liczba fanów kpt. Wrony rośnie błyskawicznie.

 / Fot. PAP/Jacek MoczydłowskiNie tylko eksperci wypowiadają się na temat wyczynu kpt. Tadeusza Wrony, pilota PLL LOT, który uratował we wtorek życie 230 osób. "To była perfekcyjna robota. Samolot łagodnie dotknął pasa, był kontrolowany do końca" - mówił w studio TVN24 kpt. Piotr Lipiński. Wtórował mu Edmund Klich, stwierdzając: "Lądowanie było mistrzowskie i profesjonalne".

Zobacz także:
Złóż gratulacje pilotom Boeinga. Wydrukujemy je i doręczymy!
Film oraz zdjęcia z lądowania

Kim są piloci Boeinga 767?


Pan Piotr Lipiński w rozmowie z TVN24 nie poinformował, kto siedział za sterami maszyny. Choć nazwiska nie wyjawił, poinformował, że Boeinga pilotuje osoba, która spędziła w przestworzach ponad 15 tys. godzin, a w kokpicie samolotów spędziła wiele lat. Lipiński uspokoił, że cała załoga jest równie dobrze wyszkolona i doświadczona.

Relacja z lądowania Boeinga 767 w Warszawie

"Kapitan Wrona jest jednym z naszych najbardziej doświadczonych kapitanów, od 20 lat lata na Boeingach" - powiedział prezes LOT podczas konferencji prasowej. Dodał także, że drugim pilotem maszyny był kpt. Jerzy Szwarc.

Jak stwierdził, na pokładzie nie było paniki podczas podchodzenia do lądowania. "Szacunek, duży szacunek dla nich i całej załogi" - zakończył.

Czytaj dalej ->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

patryk
  • patryk
  • 08.11.2011 16:53

wszystkie gratulacje tylko dla Wrony i Wrony, a przecie nie tylko on pilotował ten samolot a drugi pilot też ma w tym jakiś udział.

Komentarz został ukrytyrozwiń
idi
  • idi
  • 02.11.2011 07:49

debilne skomlenie na facebooku. dajcie sobie już spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wieslawa i Nikolaus Schön
  • Wieslawa i Nikolaus Schön
  • 01.11.2011 22:55

Dzieki Bogu! To byl cud nad Wisla kolejny.Sledzilismy to ladowanie z Norymbergii w TV polskiej.Oboje z mezem plakalismy i trzymalismy zacisniete kciuki.Dzieki Bogu i dzieki calej zalodze.Pilotowi T.WRONA respekt!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Kaczmarek
  • Andrzej Kaczmarek
  • 01.11.2011 22:40

Panie Tadeuszu, to, co dzisiaj się wydarzyło było niesamowite !!!
JESTEM PEŁEN PODZIWU DLA PANA KUNSZTU ! Można powiedzieć, że 230 osobom ponownie zwrócił życie !!!
Nie można zapominać też o drugim pilocie, Panu Jerzym - OGROMNE BRAWA DLA WAS !!!!!
Pozdrawiam Was i życzę tylu lądowań co startów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiekolwiek postawy ubierające dzisiejszy "cud awiacji" w "coś innego" trzeba tępić !!!
Brawo Piloci !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
milosnik lotnictwa
  • milosnik lotnictwa
  • 01.11.2011 22:05

Doceńmy kusznt naszego mistrza lotnictwa. Polub to i prześlij dalej. Pokażmy, że jesteśmy dumni ze swoich rodaków. https://www.facebook.com/pages/Lataj-jak-orze%C5%82-l%C4%85duj-jak-Wrona/255212497864055?sk=wall&filter=1&notif_t=wall

Komentarz został ukrytyrozwiń
michał
  • michał
  • 01.11.2011 22:03

Jestem pełen podziwu dla kapitana Tadeusza Wrony, również i całej załogi tegoż samolotu. Tak niedawno bowiem miała miejsce katastrofa lotnicza, którą to Polacy bardzo przeżywali...Pan, dzięki swoim niezwykłym
umiejętnościom oraz wspaniałemu wyszkoleniu nie dopuścił do kolejnej tragedii. Panie kapitanie stał się Pan
po tym wydarzeniu, wspaniałym,oraz godnym narodowej dumy pilotem i człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika R
  • Monika R
  • 01.11.2011 21:28

zycie ludzkie jest najdrozsza rzecza bo za żadne pieniadze nie idzie jej kupic, ani nikomu zwrocic!! Pilot ten uratowal zycie wilu osoba,... dał łzy i placz rodzina tych osob ktore byly na pokladzie, ale to nie lzy rozpaczy i goryczy w sercu lecz lzy szczescia i podziekowania!!
Takich ludzi jak ten pilot trzeba szanowac i doceniac!!
Wdziecznosc tych tudzi dla tego pilota jest najwieksza wartoscia i radoscia z siebie samego!!!
Z tego czego sam z pomoca innych dokonal! Niech bedzie Pan dumny z siebie!! Gratuluje!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika R
  • Monika R
  • 01.11.2011 21:24

zycie ludzkie jest najdrozsza rzecza bo za rzadne pieniadze nie idzie jej kupic, ani nikomu zwrocic!! Pilot ten uratowal zycie wilu osoba,... dał łzy i placz rodzina tych osob ktore byly na pokladzie, ale to nie lzy rozpaczy i goryczy w sercu lecz lzy szczescia i podziekowania!!
Takich ludzi jak ten pilot trzeba szanowac i doceniac!!
Wdziecznosc tych tudzi dla tego pilota jest najwieksza wartoscia i radoscia z siebie samego!!!
Z tego czego sam z pomoca innych dokonal! Niech bedzie Pan dumny z siebie!! Gratuluje!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Martusia
  • Martusia
  • 01.11.2011 19:57

Tadeusz Wrona na prezesa LOT-u!