Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9913 miejsce

Kapitan Tomasz Cichocki opłynął Ziemię! Sukces polskiego żeglarza!

Kapitan Tomasz Cichocki szczęśliwie dopłynął do Brestu. Tam, 312 dni temu, zaczęła się jego przygoda na pokładzie, pod żaglami jachtu "Polska Miedź". Informacja i zdjęcia specjalnie dla Wiadomości24.

Kapitan Cichocki na jachcie... / Fot. Zdjęcia są własnością Wojciecha CichockiegoDziś, w tej właśnie chwili, Kapitan Tomasz Cichocki dopływa do Brestu, skąd zaczęła się jego przygoda 312 dni temu na pokładzie i pod żaglami jachtu "Polska Miedź". Strona Kapitana Tomasza Cichockiego informowała na bieżąco o samotnym rejsie dookoła świata bez zawijania do portu.

Na jachcie Polska Miedź przed wypłynięciem w rejs / Fot. Zdjęcia są własnością Wojciecha CichockiegoRejs poprzedziło osiem lat żmudnych przygotowań. Kapitan Cichocki miał wiele przygód i z wiele razy rodzina i przyjaciele byli mocno zaniepokojeni o jego zdrowie. Podczas rejsu złamał żebra, "zarobił" cios płetwą sterową, utracił przytomność, skaleczył się dość poważnie.

Kapitan Tomasz Cichocki. Serdecznie Panu gratulujemy! / Fot. Zdjęcia są własnością Wojciecha CichockiegoTeraz wszystkie te ciężkie chwile przysłania wielka radość i burza emocji związana z zakończonym rejsem i pełnym sukcesem. 312 dni samotnego rejsu, rekompensuje gorące spotkanie z rodziną i przyjaciółmi.

Dziękuję bratu Kapitana, Panu Wojciechowi za udostępnienie zdjęć specjalnie dla Wiadomości24. Kapitanowi Tomaszowi Cichockiemu bardzo gorąco gratulujemy wspaniałego sukcesu i chwały dla polskiego żeglarstwa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

Zapraszamy wszystkich fanów żeglarstwa. Samotny Rejs Dookoła Świata - Atwdp Dzisiaj! O godzinie 17 w Starym Ratuszu w Olsztynie odbędzie się spotkanie autorskie z Tomkiem Cichockim. Dotyczyć będzie oczywiście jego książki, ale też samotnego rejsu.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziennikarze W24 , Kto zrobi reportaż z takiego TAKIEGO wydarzenia ?
piątek g. 13.. Marina SOPOT

Komentarz został ukrytyrozwiń

irma Delphia Yachts ma przyjemność zaprosić na uroczyste powitanie jachtu Delphia 40.3 "POLSKA MIEDŹ",
które odbędzie się 13 lipca 2012r w Marinie SOPOT o godzinie 13.00.
Powitanie uświetnią między innymi poniżej wspomniane atrakcje:
- Odbędzie się asysta honorowa jednostek Marynarki Wojennej, jak również asysta jachtów Delphia.
- Spodziewamy się także występu Orkiestry Górniczej pod dyrygenturą Zygfryda Bagińskiego.

Z przyjemnością informujemy, że następnego dnia (14.07.2012) o godz 10.00, Prezydent RP Bronisław Komorowski będzie wręczał odznaczenia państwowe dla zasłużonych żeglarzy.
Miejscem tego wydarzenia będzie również Marina Sopot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek z pasją - lubię takie historie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będą, będą szczegóły. Tak mi obiecano. A tymczasem kpt. Cichocki wróci do kraju na razie samolotem, jest tak wymęczony i wychudzony, stracił 25 kg. Musi podreperować się sam, aby wrócić po "Polską Miedź" i dopłynąć nią do Polski...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Pluciński
  • Zbigniew Pluciński
  • 09.05.2012 21:11

Tomku, drogi Kapitanie! Dziękuję ci za Twój wysiłek i przeniesienie polskiego żagla dookoła globu. Basiu, dziękujemy za wieści i czekamy na zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
  • ujokot
  • 08.05.2012 19:45

wybierajac miedzy cichockim a brudzinskim wybralbym cichockiego.tym samym przepraszam naszego zeglarza ale nie brudzinskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Andrzej zorientował się, że zwracam się do Niego, aczkolwiek pomyłkowo użyłam imienia "Marek" - bo bardziej przywykłam do dłużej obecnego na w24 pana Marka Chorążewicza. Obu panów przepraszam za pomyłkę.

A teraz ad rem: pisze Pan Andrzej "Więc jaki pożytek i korzyść dla kraju z takiej wycieczki? ŻADEN" -

i to mi przypomina szczególny (stary) sposób na wychowanie w skromności, czyli "siedź w kącie, a ujrzą cię".
Co bynajmniej nie przydawało ani pewności siebie, ani "sławy" tak wychowywanemu.
Jest analogia? Jest; kolejny polski żeglarz jest znany w świecie ludzi, którzy się żeglarstwem pasjonują lub co najmniej interesują.
Równie dobrze można by zapytać, jaka korzyść dla kraju z rajdów samochodowych, wyścigów rowerowych, maratonów, udziału w igrzyskach olimpijskich itp. To wszystko jest sponsorowane, bo ŻADEN sport w horyzoncie dalszym, niż podwórko sąsiada, nie jest uprawiany hobbystycznie i na własny rachunek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ka
  • ka
  • 08.05.2012 15:51

Opłynął Ziemię.

Ma widocznie chłop czas na takie duperele(emeryt,rencista?)

A może chciał odpocząć od żony?

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Doniesienie z tak zwanej "pierwszej reki" bo pewne szczegóły, jakie podaje Autorka w trakcie dyskusji sugerują osobisty kontakt? znajomość? z rodziną wielkiego żeglarza.

2. Pan Marek wykazuje zainteresowanie tematem równe malkontenctwu; rzecz działa w druga stronę i nie wiem tylko, co pierwsze. Panie Marku, niechże sie Pan chociaż raz uśmiechnie, zamiast wiercić dziurę w brzuchu.

3. KGHM Polską Miedź stać na sponsorowanie takiego przedsięwzięcia; a nawet wypada z tej prostej racji, że - podaję za Wiki - " jedna z największych polskich spółek skarbu państwa, jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Według danych podawanych przez spółkę KGHM jest szóstym producentem miedzi elektrolitycznej (około 500-550 tys. ton) oraz pierwszym co do wielkości wytwórcą srebra na świecie (około 1260 ton srebra rafinowanego w 2011r.)[4]. W mniejszych ilościach KGHM produkuje także złoto (903 kg w 2008 roku), koncentrat palladu i platyny (93 kg), ołów i inne metale

4. W tej sytuacji byłoby nawet dziwne, gdyby tej klasy przedsiębiorstwo nic nie sponsorowało.

5. Największy podziw budzi we mnie osobiście fakt, że kpt.Cichocki ogromną część trasy odbył nawigując bez elektroniki. Papierowa mapa, ołówek i gwiazdy ...

6. Jak zwykle - przykleił się jakiś kmiot nie wiadomo skąd, żeby dowalić kmiotom z Platformy. Pełna gotowość w krzakach i cepy w łapie - tak trzymać kmiocie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.