Facebook Google+ Twitter

Kapitan Wrona przemówił! "Ulgę poczułem, kiedy wszyscy opuścili pokład"

Kapitan Tadeusz Wrona, bohater wczorajszego dnia, opisał przebieg awaryjnego lądowania Boeinga 767. - Szukaliśmy możliwości, żeby uruchomić podwozie. Leciałem z pięćset razy tym samolotem i pierwszy raz się zdarzyło, by podwozie się nie otworzyło - przyznał. - Ulgę poczułem dopiero wtedy, gdy szef pokładu zameldował, że samolot jest pusty.

- Moment krytyczny pojawił się przy pierwszej nieudanej próbie wypuszczenia podwozia - powiedział kapitan Tadeusz Wrona. - Szukaliśmy innych możliwości, żeby uruchomić podwozie.

Pilot dodał, że załoga była opanowana, choć nieco zaskoczona. - Leciałem z pięćset razy tym samolotem i pierwszy raz się zdarzyło, by podwozie się nie otworzyło - przyznał. Przed lądowaniem piloci próbowali grawitacyjnie zmusić podwozie do wysunięcia.

35 minut przed lądowaniem piloci zgłosili kontrolerowi lotów możliwość awaryjnego lądowania. Wtedy też szef pokładu poinformował pasażerów o sytuacji.

Kapitan Wrona stwierdził, że od początku lot był bezpieczny, ponieważ komputer pokładowy szybko wykrył usterkę: ubytek płynu hydraulicznego w instalacji centralnej. - Nie musiałem się zastanawiać, czy wybrać inne lotnisko. Gdziekolwiek byśmy nie polecieli, lądowanie musielibyśmy wykonać. Nie było powodu, żeby przerwać lot.

- Ja nie czułem nic - opisywał moment lądowania kapitan Wrona. - Nie wiedziałem jeszcze, czy wszyscy są bezpieczni. Pod samolotem pojawił się dym. Ulgę poczułem dopiero, jak szef pokładu zameldował, że samolot pusty.

Pilot pierwszy raz lądował na pianie gaśniczej. - Zdziwiłem się, że jest jej tak mało - zażartował.

Kapitan powiedział, że z przyjemnością wsiądzie po remoncie ponownie do tej maszyny.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

stajan
  • stajan
  • 02.11.2011 15:00

Od dzisiaj pan kpt Tadeusz Wrona jest dla mnie WIELKIM GENERAŁEM .Wspaniały CŁOWIEK,pełen skromności i pokory i wielki profesjonalista.Jestem dumny że jestem Polakiem.


t

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcjo :)
Zorganizujcie jesienny podwieczorek z Kapitanem Wroną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasja wykonywanego zawodu przekuta w odpowiedzialność i profesjonalizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.