Facebook Google+ Twitter

Kapitanowi Lecha Poznań przedstawiono zarzuty

W poniedziałek rano w stolicy Wielkopolski został zatrzymany przez wrocławską policję napastnik „Kolejorza”, Piotr R. We wtorek przyznał się częściowo do zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych. Piłkarz, by wyjść na wolność musi wpłacić 170 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

To właśnie tutaj na ulicy Bułgarskiej w Poznaniu mieścił się drugi dom Piotra R. / Fot. Piotr Panfil Dla dobra śledztwa wrocławska prokuratura nie informuje ile zarzutów otrzymał „Reksio”. Wiadomo, że R. przyjął łapówki za około 100 tysięcy złotych. Gdy rano przyjechał na przesłuchanie nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, odparł tylko „No co ja mam im powiedzieć?”.

W związku z przedstawieniem zarzutów przez wrocławską prokuraturę, piłkarz został zawieszony przez zarząd KKS Lech Poznań.

Razem z ikoną Lecha zatrzymano byłego działacza poznańskiego klubu, Przemysława E. Cała dwójka podejrzanych została przetransportowana przez funkcjonariuszy prawa do Wrocławia, gdzie zostali przesłuchani. Piotr i Przemysław aresztowani są w sprawie piłkarskiej afery korupcyjnej.

Piotr R. rozegrał 319 spotkań w poznańskim klubie KKS Lech Poznań, gdzie strzelił łącznie aż 108 bramek w ekstraklasie. Kapitan „Kolejorza” zdobył tytuł króla strzelców w sezonie 2006/2007.

Dochodzenie odnośnie korupcji w polskiej piłce toczy się od maja 2005 roku i do tej pory wrocławska prokuratura przedstawiła zarzuty około 180 osobom. Są to m.in. piłkarze, czy też sędziowie. Prokuratura postawiła również zarzuty byłym członkom Polskiego Związku Piłki Nożnej, a jest to Kazimierz F. i Wit Ż.

Nie będzie degradacji

Jak informuje media Joanna Dzios, rzecznik prasowy KKS Lech Poznań, klubowi nie grozi degradacja. Jednak PZPN informuje, że nie puści tej sprawy płazem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A gdy zerkniemy na "11" http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=87970 tego pamiętnego meczu...to może być wesoło...W końcu trójka panów z tamtego spotkania jest już podejrzana...ech! Choć w sumie, jakie to ma znacznie, skoro dla większości "podejrzanych" to w gruncie rzeczy koniec kariery. Po latach sprawa ucichnie, a panowie zostaną trenerami, najpierw gdzie w IV, potem III lidze, a w końcu w Ekstraklasie...i koło się zamyka. ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutek :( Taka gwiazda ligi. Bez satysfakcji żadnej to mówię bom lubiał Rejsika.

No niech sąd to wyjaśni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy wczoraj rano to usłyszałem, to myślałem że spadnę z krzesła.

Ale w sumie wszystko układa się w logiczną całość. Tajemnicą poliszynela jest, że pewnie chodzi o mecz Świt Nowy Dwór - Lech Poznań 1:0 w 2004 r. Lech grał wtedy znakomicie całą rundę, zdobył PP, a ten jeden mecz zadziwiająco przegrał z przyszłym spadkowiczem. Nie trzeba chyba przypominać, że trenerem Świtu był wówczas niejaki Janusz W., a prezes Wojciech Sz. obiecał mu 1 mln zł za utrzymanie zespołu w lidze.

Czyli Piotr R. też był zamieszany. Czyli już naprawdę nie można mieć pewności, czy ktokolwiek nie był. Zaraz możemy się dowiedzieć, że zatrzymani zostali Sebastian M., Marek S., Maciej Ż., Tomasz F. ... Tylko Jerzego D. nie mogą zatrzymać bo za wcześnie wyjechał z Polski :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.