Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7978 miejsce

Kapituła konkursu Dziennikarz Obywatelski 2013 Roku - poznajcie jej członków

W tym roku w skład Kapituły konkursu Dziennikarz Obywatelski 2013 Roku weszli dziennikarze oraz fotoedytor "Polska the Times". Przewodnictwo Kapituły objął Tomasz Krawczyk, krajowy dyrektora rozwoju redakcyjnego.

 / Fot. Ryszard Urych, PPTomasz Krawczyk – przewodniczący Kapituły, krajowy dyrektor rozwoju redakcyjnego, menedżer, trener, znawca nowych mediów. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w Nowej Trybunie Opolskiej. Od 2007 roku pracuje w centrali Mediów Regionalnych, a od 31.10.2013 grupa Polskapresse. Tworzył i prowadził wiele nowatorskich projektów medialnych, uruchomił oraz zarządzał jako redaktor naczelny oddziałami sieci serwisów informacyjno-społecznościowych MM Moje Miasto. Obecnie na stanowisku p.o. Krajowego Dyrektora Rozwoju Redakcyjnego odpowiada za rozwój produktów redakcyjnych, w tym serwisów informacyjnych oraz społecznościowych grupy Media Regionalne. Prelegent oraz uczestnik konferencji krajowych oraz zagranicznych, między innymi INMA (Newsmedia Marketing Association). Juror w Konkursie Dziennikarskim im. Jana Stepka. Współtwórca Akademii Trenerów Online Mediów Regionalnych oraz twórca systemu zdalnych „Otwartych szkoleń” przy wykorzystaniu aplikacji online. Członek Rady Akademii Trenerów Mediów Regionalnych. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu wrocławskiego „Moderatora”, uczestnik wielu szkoleń Train the trainers oraz programów rozwoju kompetencji przywódczych. W latach 2011-12 członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Z wykształcenia politolog. Miłośnik Internetu, zaczytany w dobrej literaturze.

 / Fot. Ryszard Urych, PPPaweł Siennicki - dziennikarz, redaktor naczelny Polski the Times. Wcześniej pracował m .in. w Newsweeku, Wprost, Rzeczpospolitej, TVN 24, Nowym Państwie. W 2006 nominowany do nagrody Grand Press; w 2010 roku razem z Anitą Werner otrzymał statuetkę InicjaTor w plebiscycie MediaTory. Współautor książek "Towarzystwo Lwa Rywina" (z Bogdanem Rymanowskim) oraz "Dwa ognie" (z Anitą Werner). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wajda School.

 / Fot. Ryszard Urych, PPArlena Sokalska – zastępca redaktora naczelnego „Polska The Times”. Urodziła się w Stargardzie Szczecińskim, do Warszawy przyjechała na studia polonistyczne i już została. W 95 roku pierwszy raz trafiła z mikrofonem radiowym do Sejmu i wtedy zrozumiała, że dziennikarstwo to jest to, co chce robić w zyciu. Przez 10 lat pracowała w Radiu Plus najpierw jako reporterka polityczna i serwisantka, potem jako wydawca, autorka programów - i na koniec jako szefowa newsroomu. W 2007 roku porzuciła radio na rzecz prasy i rozpoczęła pracę w „Polska The Times”, początkowo jako redaktor-wydawca, później jako szefowa działu krajowego. Ponieważ kocha sport, a zwłaszcza kolarstwo, czasami pisze również o wyścigach kolarskich i piłce nożnej. W wolnych chwilach gotuje, podróżuje albo ogląda transmisje sportowe.

 / Fot. Ryszard Urych, PPWojciech Rogacin - Zastępca redaktora naczelnego "Polski". Odpowiedzialny za dział zagraniczny oraz dodatki Times i Focus. W Polskapresse od 2006 roku, wcześniej pracował m.in. dziale zagranicznym w "Newsweek Polska" oraz w "Gazecie Wyborczej". Publikował materiały w Newsweek International. Zainteresowania - literatura, aktywny wypoczynek.

 / Fot. Ryszard Urych, PPAdam Buła - wydawca Polska The Times. Dziennikarstwa uczył się w rodzinnym Krakowie. W Warszawie redaktor naczelny Expressu Wieczornego i Tygodnika Kulisy, dyrektor wydawniczy i z-cz red. naczelnego Zycia Warszawy. Jest jedynym redaktorem, który uczestniczył - jako sekretarz redakcji lub wydawca - w uruchamianiu trzech ostatnich dużych projektów prasowych: Nowego Dnia w Agorze, Dziennika w Axelu i Polski w Polskapresee, gdzie pozostał do dzisiaj. Służbowo i prywatnie uroczy i uczynny.

 / Fot. Ryszard Urych, PPAnita Czupryn - wieloletnia reporterka, reportażystka, publicystka "Polski The Times". W 2010 roku nominowana do prestiżowej Nagrody Mediów Niptel za wnikliwą i odważną publicystykę na temat sytuacji polskich mediów. Laureatka konkursu literackiego "Kobieta na zakręcie" organizowanego przez "Świat Literacki" i "Wysokie Obcasy". Pomysłodawczyni i współautorka wywiadu-rzeki o byłej gwieździe TVP, pt. "Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka", oraz, wspólnie z Dorotą Kowalską współautorka serii wywiadów poświęconych generałowi Petelickiemu wydanych przez wydawnictwo Czarna Owca w książce pt. "Ostatni Samuraj. Rozmowy o generale Petelickim”. Blogerka, pasjonatka Indian Ameryki Północnej i fotografowania przyrody.

 / Fot. Ryszard Urych, PPDorota Kowalska - dziennikarka działu krajowego "Polska The Times." Swoje dziennikarskie szlify zdobywała, jako paryska korespondeneta "Gazety Opolskiej". Pracowała w dziale krajowym i w dziale reportażu "Super Expressu", potem w dziale społecznym "Newsweeka". Od 2006 roku w wydawnictwie Polskapresse. Zajmuje się tematyką społeczną i polityką.

 / Fot. Ryszard Urych, PPWitold Głowacki - Od 2010 roku publicysta "Polski", od niedawna także zastępca redaktora naczelnego magazynu Nasza Historia wydawanego przez PolskaPresse. Prowadził także dział opinii w Dzienniku Polska Europa Świat i następnie w Dzienniku Gazecie Prawnej. Specjalność - polityka. Twórca Przeglądu Idei - codzienniego autorskiego wyboru najciekawszych tekstów publicystycznych w sieci. www.przegladidei.pl

 / Fot. Ryszard Urych, PPAgaton Koziński - redaktor "Polska The Times", zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Nasza Historia".


 / Fot. Ryszard Urych, PPMariusz Grabowski - Dziennikarz „Polska The Times”, specjalizujący się w szeroko pojętych zagadnieniach kultury, historii i obyczajowości. Warszawianin, z wykształcenia filozof i filolog klasyczny. W zawodzie od kilkunastu lat. Miłośnik regionalnych kuchni podlaskiej i lubelskiej.

 / Fot. Ryszard Urych, PPRobert Zieliński - kierownik działu sportowego "Polska The Times". Rozpoczynał pracę dziennikarską w 1993 roku w "Sztandarze Młodych", następnie kierował działami sportowymi "Życia" i "Życia Warszawy", był też sekretarzem redakcji miesięcznika "Maxim". Współpracuje od lat ze stacjami telewizyjnymi - obecnie z Polsatem i TVP, wcześniej z Canal+, TVN24, nSport i Orange Sport. Od 2007 roku koordynuje pracę działów sportowych w dziennikach należących do wydawnictwa Polskapresse.

 / Fot. Ryszard Urych, PPBartek Syta - od 2000 roku fotograf i fotoedytor w dziennikach Słowo Ludu , Życie Warszawy , Polska The Times . Na co dzień współpracujący z wydawnictwem Polskapresse.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Z tego co Pani napisała, Pani Redaktor, nic nie pomyliłem. Właśnie wyraziłem podziw dla jurorów, że im chce się chcieć czytać i oceniać, a następnie wybierać. Kilkukrotnie miałem okazję zasiadać w podobnym jury choć na o wiele mniejszą skalę i wiem co to znaczy. Bezrobotny i emeryt może to robić z nudów, dla zabicia czasu, ale człowiek aktywny zawodowo to chyba tylko kosztem prywatnego czasu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za jurorów

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Dariusz Szczecina
Mam wrażenie, że pomylił Pan konkursy. W przypadku konkursu DO, członkami Kapituły bezrobotni i emeryci nigdy nie byli. Byli za to doświadczeni dziennikarze, którzy czytali zgloszone teksty i na podstawie lektury dokonywali wyboru. I tak będzie również tym razem, bo określa to regulamin konkursu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż mi się wierzyć nie chce, że aż tylu ludzi [nie bezrobotnych, nie emerytów] będzie chciało jeszcze poznać i ocenić kilkaset tekstów. Ale trzymam kciuki za wytrwałość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapituła kapitalna... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapituła imponująca.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.