Facebook Google+ Twitter

Kapłański "Big Brother" we Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-05 13:48

We Francji zakończyło się przedsięwzięcie mające przybliżyć ludziom życie codzienne księży. Była to witryna internetowa - "Akademia Księży".

Pomysł wzorowany był na programach telewizyjnych w rodzaju reality show. Trzech kapłanów było filmowanych w ich życiu codziennym, gdy wykonywali zadania wynikające z ich obowiązków jako duchownych, jak i w życiu prywatnym. Materiał nadano w trzech częściach.

W sumie składało się na niego 250 tysięcy stron internetowych. Chodziło o to, aby zachęcić - przede wszystkim młodych ludzi - do wchodzenia na drogę kapłaństwa. Pomysł był bardzo ciepło przyjęty przez internautów, którzy stawiali duchownym setki pytań.

Witryna była czynna od 20 czerwca. Inicjator przedsięwzięcia, ksiądz Eric Poinsot odpowiedzialny w diecezji Besancon za sprawy związane z powołaniami nowych księży poinformował, że zawiesza ona swoją działalność ze względu na wakacje. Innym powodem są także mające się odbyć w Australii Światowe Dni Młodzieży, w których udział wezmą uczestnicy "Akademii Księży".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.