Facebook Google+ Twitter

Kapliczka św. Huberta w orzelskim lesie

Na terenie powiatu Radziejów istnieje 7 kół łowieckich.Dziś jednak warto zasygnalizować inicjatywę dwóch kół z tego terenu. Koła łowieckiego „Cyraneczka” oraz koła w Orlu, skupiających myśliwych i leśników.

Poświęcenie kapliczki przez proboszcza parafii Orle, ks. Tadeusza Szczepaniaka. / Fot. Piotr KalinowskiNa terenie powiatu radziejowskiego znajduje się 7 obwodów łowieckich polnych, o łącznej powierzchni użytkowej 37875 ha, w tym 1442 ha lasów i 36433 ha gruntów rolnych. Na tych obwodach gospodaruje łącznie 7 kół łowieckich, w tym 5 z terenu powiatu i 2 zamiejscowe. Myślę, że warto będzie w przyszłości o tych kołach więcej i szczegółowo napisać.

Dziś jednak warto zasygnalizować inicjatywę dwóch kół z tego terenu . Koła łowieckiego „Cyraneczka” oraz koła w Orlu skupiających myśliwych i leśników, którzy zgromadzili się na
skraju kompleksu leśnego w Orlu, przy ufundowanej przez siebie kapliczce ( z wizerunkiem Świętego Huberta), aby dokonać uroczystego aktu jej poświęcenia . Dokonał tego proboszcz parafii Orle ks. Tadeusz Szczepaniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.