Facebook Google+ Twitter

Kapryśna pogoda może opóźnić remonty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-12 19:13

Skutki ostatnich deszczowych dni odczuły ekipy remontujące torowiska tramwajowe. Na odcinku ul. Banacha trzeba było wypompowywać stojącą wodę. Z kolei Zarząd Dróg Miejskich zaczął remontować Puławską w systemie trzyzmianowym przez całą dobę. Chce nadrobić lekkie opóźnienie spowodowane opadami

Na remontowanych odcinkach w pogotowiu stanęły przeciwdeszczowe namioty na sprzęt, pompy i urządzenia do odwadniania.

Wojciech Szydłowski, rzecznik TW nie kryje, że śledzi prognozy pogody zapowiadane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. -Taki monitoring pozwala na zaplanowanie prac. Do końca tygodnia ma nie być większych opadów. To ważne, bo koło 15 września chcemy zacząć betonowanie i asfaltowanie torowiska na ul. Banacha. Deszcz mógłby nieznacznie spowolnić całą operację - przyznaje Szydłowski. Dodaje jednak stanowczo, że po 15 września kierowcy będą mogli skręcać z wyłączonej obecnie ul. Grójeckiej w ul. Banacha.

A kiedy pojedziemy tramwajem przez most Poniatowskiego? Zdaniem rzecznika TW prace są na takim etapie, że nawet rzęsiste opady nie wpłyną na termin oddania zaplanowany na koniec września. Trzeba jeszcze m.in. dozbroić środkową część torowiska, wybetonować je i posmarować szyny substancją żywico-pochodną.
Wówczas na całym odcinku al. Jerozolimskich ruszy tramwajowy tabor. Jednak kosmetyczne prace, m.in. montowanie na przystankach systemów informacji pasażerskiej ma potrwać do połowy listopada.

W ramach podgonienia prac, drogowcy także nocami będą remontowali ul. Puławską na odcinku od Racławickiej do Domaniewskiej. Urszula Nelken, rzecznik ZDM zaznacza, że chodzi wyłącznie o przyspieszenie prac, których nie można było prowadzić, gdy ulica tonęła w błocie. - W grafiku robót remontowych nic się nie zmieniło. Zakończenie remontu Puławskiej nastąpi zgodnie z wcześniej ustalonymi datami – twierdzi Nelken.

- W stronę Ursynowa samochody pojadą 15 października, w stronę centrum do połowy grudnia – dodaje. W chmury patrzą też ekipy remontujące Krakowskie Przemieście, ponieważ właśnie zrywają nawierzchnię od ul. Królewskiej do Senatorskiej.

Kamilla Gębska, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.