Facebook Google+ Twitter

Kapsuła Dragon przeszła pomyślnie test awaryjnego lądowania tuż po starcie. Za 2 lata SpaceX zabierze na orbitę astonautów

Na przylądku Canaveral przeprowadzono testy systemów bezpieczeństwa załogowej kapsuły Dragon, która należy do SpaceX. Sprawdzono mechanizm oddzielenia się od rakiety nośnej po starcie i awaryjne lądowanie.

 / Fot. SpaceXDragon został wystrzelony w bazie na przylądku Canaveral na Florydzie. Po kilkunastu sekundach kapsuła oddzieliła się od rakiety nośnej. Chwilę później otworzyły się spadochrony.

"Jest to ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa załogom rządowych i komercyjnych misji na niską orbitę" - twierdzi Kathy Lueders z NASA cytowana przez serwis internetowy agencji.

SpaceX i Boeing mają rozpocząć misje załogowe w 2017 r. Obecnie kapsuły Dragon wykorzystywane są w misjach zaopatrzeniowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Statek Dragon V2 przystosowany do lotów pasażerskich ma zabierać na orbitę siedmiu astronautów. Równolegle nad własną kapsułą CST-100 pracuje Boeing. Obie firmy otrzymały na program od rządu USA blisko 7 mld dolarów.

Czytaj także: SpaceX nadal będzie próbował odzyskiwać rakiety Falcon 9. Zobacz niesamowite zdjęcie z drugiej próby


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.