Facebook Google+ Twitter

Kapucyn doprowadzi Cię do orgazmu doskonałego

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-06-14 09:32

Ojciec Ksawery Knotz ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów rozpocznie za tydzień rekolekcje, na których będzie uczyć m.in. osiągania... superorgazmu. W planie rekolekcji są przede wszystkim wykłady. Wybiera się na nie Maria, ekonomistka z Piotrkowa Trybunalskiego. Jej małżeństwo przeżywa kryzys.

- Noszę obrączkę od 15 lat, ale nie pamiętam już, kiedy spędziliśmy dzień bez kłótni. Sypialnie też mamy oddzielne. Chcę ratować małżeństwo. Liczę, że ojciec Knotz mi w tym pomoże - zdradza ekonomistka.

Zakonnik specjalizujący się w duszpasterstwie rodzin mówi: - Okazywanie miłości poprzez ciało jest dobre, służy wzmacnianiu więzi między małżonkami. Kościół nie zabrania cielesnej przyjemności, choć taki pogląd wciąż pokutuje - podkreśla o. Knotz. Dodaje, że wierni wielokrotnie pytają go o sprawy związane z seksem. Postanowił uświadamiać zainteresowanych przez internet. Redaguje stronę www.szansaspotkania.net.
 / Fot. "Polska"
W rozdziale pt. "Teologiczna interpretacja orgazmu" czytamy, że ekstaza jest "jednym z najbardziej intensywnych ludzkich przeżyć, dlatego odwołując się do tego doświadczenia, najłatwiej można wyobrazić sobie wieczny stan szczęścia ludzi zbawionych".

Zakonnik doradza więc: - Mąż powinien się starać, aby w czasie aktu seksualnego kobieta przeżywała (...) przyjemność seksualną. W wielu wypadkach może to nastąpić tylko wtedy, gdy aktowi seksualnemu towarzyszą dodatkowe zabiegi ze strony męża - poczynając od stworzenia bezpiecznego, czułego i przyjaznego klimatu współżycia seksualnego, poprzez pieszczoty jej ulubionych miejsc erogennych, a kończąc na stymulacji łechtaczki. Są to ważne elementy ars amandi katolickich mężów.

Bardziej wyzwolonym małżeństwom o. Knotz podpowiada: - Małżonkowie mogą okazywać sobie miłość w każdy sposób, mogą obdarzać się nawet najbardziej wyszukiwanymi pieszczotami. Mogą stosować stymulację oralną i manualną". Ojciec Ksawery Knotz odradza za to zdecydowanie erotyczne gadżety, bo, jego zdanem, "instrumentalizują akt małżeński.

Inicjatywę kapucyna mniejszego krytykuje prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog. - Zakonnik ma prowadzić wykłady dotyczące seksu? To nienormalne. Jaką wiedzę o seksie może mieć ojciec żyjący w celibacie? To trochę tak, jakbym ja miał nauczać o prawdach wiary. To całkowite nieporozumienie - twierdzi Lew-Starowicz.

Magdalena Hodak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • H S
  • 09.08.2008 23:38

Idziemy z czasem, postępem.... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2008 13:24

A co taki księżulo czy zakonnik może wiedzieć o seksie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie całkowitym nieporozumieniem jest stosowanie wyrażenia "mogą". Dorośli ludzie właśnie dowiadują się, ze "mogą", bo Ojciec Kapucyn Mniejszy im przyzwala.
A dorosła zaobrączkowana niewiasta idzie po porady seksuologiczne do kapłana żyjącego w celibacie, i co z tego że frywolnego?
Jakie to wyzwolone i nowoczesne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiecie, to że taki temat chce poruszyć zakonnik to wcale nie jest złe. Wiem po rozmowach z wieloma księżmi, że oni poprzez konfesjonał i spowiedź wiedzą często dużo więcej niż niejeden seksuolog i właśnie taką wiedzę może chce wykorzystać owy Kapucyn. Bo seks to nie tylko fizyczność, ale i otoczka duchowa i myślę, że właśnie na tym chce się skupić duszpasterz. Wg mnie zapowiada się ciekawie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, coś mi tu zgrzyta :) (z Kapucynem ;) ). Fajny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehehe
zgadzam się ze Starowiczem, ale ten kapucyn(sic!!!) też coś tam chce pozytywnego wprowadzić, albo pozbawić tej świętoszkowatej hipokryzji odnośnie cielesności itp. więc idea sama w sobie zła nie jest, ale jakieś wątpliwości są.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie doniesienia z Oentu, a z Polska Dziennik Łódzki. To Onet tylko "donosi" po innych. Autorkę tekstu - Magdalenę Hodak znam dobrze :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2008 13:04

Bardzo podoba mi się postawa Kapucyna, z tego co wiem należą oni do najbardziej wyluzowanych grup zakonnych. Przecież wzorują się na św. Franciszku z Asyrzu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę tu doniesienie z doniesienia z Onetu bez przytoczenia całej dyskusji.

http://wiadomosci.onet.pl/1769249,11,item.html

absolutnie skandalicznej. :) ale za to bezimiennej.

Gdzie jest Ossad?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ha,ha;-) interesting? ;-) moze wprowadzi duchowo;-) albo praktykuje;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.