Facebook Google+ Twitter

Kara dla Eski Rock za obraźliwe słowa Wojewódzkiego i Figurskiego

Kuba Wojewódzki, znany z języka wygłupów i nietęgiej satyry, dorobił się już kar finansowych, którymi obciążane są stacje emitujące jego audycje. Kolejny raz obciążone zostało grzywną 50 tys. zł radio Eska Rock, za obraźliwe epitety pod adresem Alvina Gajadhura, wygłoszone w programie Wojewódzkiego i Figurskiego.

Kto choć raz oglądał program Kuby Wojewódzkiego, dobrze wie na czym oparta jest jego istota żartów i intelektualnych paraleli. Słowa i zwroty traktowane na co dzień za niecenzuralne i nieużywane publicznie, lecą u niego z "dobrym" smakiem i radosnym uśmiechem. A publika w studio - rozbawiona ze śmiechu do łez, jak na pikniku pod gruszą - klaszcze, wrzeszczy i bisuje. To w programie audycji telewizyjnej. Ale Kuba Wu jest także gwiazdorem radiowym. Szarżuje i szpanuje w radio Eska Rock.

2 kwietnia poleciała w świat muzyczny informacja, że owe radio ma zapłacić karę w wysokości 50 tys. zł, jaką nałożyła mu KRRiT, za znieważenie rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD), Alvina Gajadhura przez dziennikarzy stacji Eska Rock: Jakuba Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

To nie pierwszy, ani zapewne ostatni tego typu przypadek, że Kuba Wojewódzki wzniósł się za wysoko i walnął na oślep kogoś w oko. Razem z kolegą Figurskim mieli przed kilkoma miesiącami pozew wyborczy. Wcześniej rzecznik GITD skierował sprawę do prokuratury za "drastyczną demonstrację ksenofobii". W marcu 2008 roku, w programie Kuby Wojewódzkiego "Gospodarz i jego goście", Kuba i Michał "wtykali zminiaturyzowane polskie flagi, w atrapy psich ekskrementów". Mieli potem poważny konflikt z prawem, za włożenie na wizji telewizyjnej flagi w kupę g… psiego.

Nie przeszkodziło to jednak, żeby Kuba Wojewódzki z Krzysztofem Materną był twarzą i reżyserem koncertu muzycznego, który został zorganizowany przez ministerstwo kultury i ratusz stolicy, na inaugurację polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Spektakl muzyczny ''Tu Warszawa'' odbył się na placu Defilad w Warszawie. Na wielkim czterogodzinnym widowisku polscy i zagraniczni artyści wykonywali popularne utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Tym razem KRRiT ukarała Eskę Rock - pisze gazetaprawna.pl - za audycję "Poranny WF", wyemitowaną 6 października 2011 roku. Skargę złożył rzecznik GITD Alvin Gajadhur, który zarzucił prowadzącym program - rozpowszechnianie nieprawdziwych, obraźliwych i poniżających go w opinii publicznej wypowiedzi oraz informacji naruszających jego dobra osobiste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mikołajek
  • mikołajek
  • 05.04.2012 12:13

Może i szukanie dziury w całym ale że głupoli i prostaków wypada ludowi wskazać i pokazać jest również demokratycznym przywilejem z którego należy w pełni korzystać co niniejszym zamierzam uczynić :

Oświadczam iż moim zdaniem oraz zdaniem parunastu znanych mi osób pan Kuba Wojewódzki jego kolega Figurski oraz jego jeszcze większy kolega - i tu skorzystam z prawa do uzupełnienia tej listy - pan Krzysztof Materna to trójka mało wyrafinowanych GŁUPOLI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy wejść na YouTube, Wojewódzki i Figurski i obejrzeć filmy. Żarty sobie robią ze wszystkiego i wszystkich. Dla nich to może zabawa ale są pewne granice, których nie wolno przekraczać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szukanie kija na demokrację i dziury w całym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.