Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22407 miejsce

Kara dla TVN za program "Sędzia Anna Maria Wesołowska"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na stację TVN za "drastyczne treści zagrażające małoletnim", "wulgaryzmy, agresję" w programie "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Wyznaczono grzywnę 100 tys. zł. Ukarano też Radio Roxy FM.

Sędzia Anna Maria Wesołowska podczas spotkania z publicznością w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała odcinki telewizyjnego programu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", emitowanego we wrześniu 2012 r. na antenie TVN. Stwierdziła treści "pełne przykładów patologicznych zachowań, wulgaryzmów, agresji, pogardy i wrogości", które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój małoletnich. Ze względu na godzinę emisji (przed godziną 20.) oraz oznaczenie symbolem graficznym "od lat 12" (zamiast "od lat 16"), czyli niezgodnością z zasadami kwalifikowania przekazów telewizyjnych, nałożono karę grzywny w kwocie 100 tys. zł.

W uzasadnieniu wyroku na program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" KRRiT podkreśliła, że serial poświęcony sądownictwu może wywoływać reakcje lękowe, spowodować utratę zaufania do członków rodziny, zachwiać poczucie bezpieczeństwa dzieci oraz mieć negatywny wpływ na ich dalszy rozwój psychiczny, moralny i fizyczny.

Rozgłośnia Roxy FM.otrzymała analogiczną karę za treści "mogące zagrażać psychicznemu i moralnemu rozwojowi małoletnich". Nałożono grzywnę w wysokości 6,5 tys. zł za audycję "Ranne kakao. Pierwsza krew" z 3 i 4 września 2012 r. W programie poświęconym scenom filmowym pojawił się wulgarny opis jednej z nich, "brutalnego seksu połączonego z przemocą i przymusem". Tymczasem takie treści w radiu mogą być nadawane wyłącznie po godz. 23.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkód, jakie wyrządził ten program w umysłach dzieci, to żadne pieniądze nie zrekompensują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to już jest. Przestępcy zostają ukarani i oczekują na zmianę ustroju lub dobrodziejstwo temporalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.