Facebook Google+ Twitter

Kara śmierci na ''snajperze z Waszyngtonu'' wykonana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-11 07:20

W amerykańskim stanie Wirginia wykonano karę śmierci na Johnie Allen Muhammedzie czyli „snajperze z Waszyngtonu", który 7 lat temu terroryzował stolicę USA zabijając przypadkowe osoby.

Egzekucje obserwowali członkowie rodzin ofiar. O godz. 21.00 wieczorem czasu lokalnego czyli przed godz. 3 rano czasu polskiego strażnicy wprowadzili Muhammada do sali, w której odbywała się egzekucja. Później został on przypięty do fotela i podłączony do kroplówki. „Zapytali go czy ma ostatnie słowo ale nic nie odpowiedział" - tak przebieg egzekucji relacjonował Jon Burkett, który był w kilkuosobowej grupie dziennikarzy obserwujących wykonanie wyroku.

„O 21.07 dostał drgawek co oznacza, że rozpoczęto podawanie przez kroplówkę śmiertelnych substancji. Mrugał oczami, jego oddech stał się szybki. O 21.08 już się nie ruszał. O 21.11 uznano go za martwego".

W 2002 roku 41-letni John Allen Muhammead wraz z 17-letnim Lee Boydem Malvo, zastrzelili w Waszyngtonie i okolicach 10 osób i ranili trzy inne.

Ponieważ w większości przypadków nie było jasne kto pociągał za spust, sąd w Wirginii skazał Muhammada na śmierć za jedno morderstwo. Malvo odsiaduje
karę dożywotniego więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.