Facebook Google+ Twitter

Kara śmierci za gwałt i zabójstwo 23-latki w Indiach

Czterech mężczyzn, którzy w grudniu 2012 roku kilkakrotnie brutalnie zgwałcili i pobili ze skutkiem śmiertelnym 23-letnią studentkę, sąd w New Delhi skazał na karę śmierci.

Protestujący pod sądem w New Delhi / Fot. EPA/MONEY SHARMAPod koniec 2012 roku sześciu mężczyzn napadło w autobusie na 23-letnią studentkę i jej przyjaciela. Kobietę kilkakrotnie brutalnie zgwałcili, a jej towarzysza dotkliwie pobili. Napastnicy zmaltretowaną parę porzucili przy drodze. Jak podaje TVN24.pl, 23-latka zmarła dwa tygodnie później w szpitalu w Singapurze, m.in. w wyniku wewnętrznych obrażeń zadanych metalowym prętem.

We wtorek sąd w New Delhi uznał czterech z sześciu mężczyzn za winnych zarzucanych im czynów, a w piątek zostali oni skazani na karę śmierci. Mogą odwołać się od wyroku, a sprawa może trafić do Sądu Najwyższego. Piąty, niepełnoletni sprawca, został skazany tylko na trzy lata więzienia, a karę odbywa w zakładzie poprawczym. Szósty z oskarżonych popełnił samobójstwo w areszcie.

Brutalny gwałt wywołał falę oburzenia w Indiach. Rząd zareagował na liczne protesty zaostrzeniem kar za przestępstwa na tle seksualnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że w Polsce nie ma już kary śmierci. W dobie narastającego terroryzmu, zdziczenia obyczajów i rozprężenia norm społecznych kara śmierci pasowałaby jak ulał. Uniknęlibyśmy utrzymywania na koszt społeczeństwa morderców skazanych na wieloletnie więzienie. Poza tym media miałyby nowe pole do popisu np transmisje z egzekucji.

Czy żartuję z tak poważanego tematu ? Ostatnie bezsensowne zabójstwo 23-latka na ul.Grodzkiej w Krakowie przekonuje mnie, że nie ma innej drogi niż śmierć dla zabójców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabijanie z jakiegokolwiek powodu to największe przestępstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.