Facebook Google+ Twitter

Kara śmierci za spowodowanie wypadku po pijanemu

W Chinach zapadł wyrok skazujący na karę śmierci kierowcę, który po pijanemu zabił cztery osoby. Ciekawy jestem Waszych opinii co by było, gdyby taki wyrok zapadł w Polsce.

http://www.efakt.pl/Kara-smierci-za-wypadek-po-pijanemu,artykuly,48463,1.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

W Polsce niestety nie ma kary smierci a najgorsi zwyrodnialcy i mordercy, gwalciciele, pedofila jeszcze sobie niejednokrotnie wychodza na przepustki. Mowi sie, ze czesto kara dozywtoniego wiezienia jest gorsza niz kara smierci, ale ja sie z tym nie zgadzam. W karze smierci nie smierc jest ta najwieksza kara lecz oczekiwanie na nia. Dlatego powinna byc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzisiaj w nocy 30 VIII w Gdyni pijany kierowca zabił trzech braci w innym aucie.Jechal 160km na terenie miejskim, potem uciekł z miejsca wypadku.(tak podały media).
Niestety, nie ma juz u nas kary smierci.Mowie "niestety" z cała swiadomością, bo nie godzę sie z tym, by z moich podatków państwo utrzymywało morderców.
A kierwca kierujący po pijaku autem, jest potencjalnym zabójcą.Wsiadając do auta zachowuje sie jak morderca czający sie na swoja ofiare w parku, czy ciemnym kącie.
Jeżeli kogoś zabija to jest zabójca a nie "sprawcą wypadku".
A nasze prawo od lat jest superpobłażliwe dla pijanych kierowców.Ciekawe, ilu z tych codziennie zatrzymywanych przez policje siedzi w więzieniach? Założe sie ,że malutki procent, bo WOLNYCH MIEJSC W WIĘZIENIACH BRAK.
Coraz to nowe pomyły słysze, ale nadal wszystko po staremu. Pijani rządzą !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasami wyrok śmierci wydaje na siebie taki kierowca, który kieruje mając 2 promile i zabija siebie i innych. No ale to już kwestia przypadku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam w pełni się z Izą. Wsiadając do samochodu mając np. 2 promile trzeba się liczyć z poniesieniem kary - "śmierć za śmierć".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.07.2009 20:26

Tak, będzie budziła emocje do końca świata, bo nie może być inaczej. Jeśli ktoś normalny dopuścił się np. okrucieństwa dla zysku, to jak może mu wybaczyć matka, żona, dzieci, jednym słowem, bliscy ofiary? A społeczeństwo, czy powinno? Czy sprawiedliwe wobec ofiary i jej bliskich, jest chronienie życia kata?
Na takie pytania trudno uczciwie i z przekonaniem odpowiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

śmierć za śmierć? powiało Hammurabim - wiadomo, że nikt ani nic nie przywróci życia zmarłym, ale mimo wszystko nie nam osądzać czy ktoś zasługuje na śmierć czy nie, w Polsce by coś takiego nie przeszło, chociaż co niektórzy (Czuma) chętnie by coś takiego wprowadzili, kara śmierci zawsze będzie budziła wiele emocji

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.07.2009 20:03

Ciekawe czy ma szansę na ugodę z rodzinami wypadku. Co do Faktu, to ich wiadomości mogą pochodzić z długiego wpatrywania się dziennikarza w sufit. Jak wieloryb w Wiśle ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe krótka piłka ze strony Chińczyków. Za głupotę trzeba płacić i tyle. Nie wiem w jaki sposób trzeba by rozpatrywać sprawę żeby w Chinach zapadł inny wyrok. Niech się odwołuje tylko głupotą jest tłumaczenie się że znajdzie kasę na odszkodowania dla rodzin ofiar. Jeśli mierzy 4 ludzkie istnienia za pomocą pieniędzy to chyba nikt nie będzie po nim płakał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na Wasze opinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.