Facebook Google+ Twitter

Kara śmierci zapobiegnie przestępczości

  • A b
  • Data dodania: 2006-09-06 22:57

Kara śmierci to prosta droga do bezpieczeństwa i minimalizacji przestępczości.

Kara śmierci jest jedyną metodą minimalizacji przestępczości. Obrońcy praw człowieka uważają, że przestępcy mają prawo do życia. Śmieszne. Dlaczego człowiek, który odebrał komuś życie, ma nadal chodzić i patrzeć na świat? Temat zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa jest gorący dlatego, że każdego dnia dowiadujemy się o zbrodni. Zbrodni, która 5, czy 10 lat temu nie miałaby miejsca. Dlaczego boimy się, jako państwo stanąć twardo na stanowisku "za", a nie "przeciw". Opowiedzmy się za zaostrzeniem kar za najcięższe przestępstwa, za ograniczeniem praw dla ludzi łamiących prawa fundamentalne. Ileż istnień ludzkich moglibyśmy uratować...

Brak twardego stanowiska pozwala wszelkiego typu dresiarzom, pijakom, lumpom itp. śmiać się z policji i dokonywać zbrodni w biały dzień. Mam dość strachu przed wyjściem z domu, obawy o bliskich, gdy nie ma mnie z nimi, lęku przed wyjechaniem na drogę. Zacznijmy działać. Dla poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

no nie i muszę się zatrzymac ten artykół juz po samym tytule eh...jestem przeciwnikiem kary smierci a tak na marginesie
to zadne zapobiegania przyciagnie jak magnes przestępców którzy chcą umierac moim skromnym zdaniem pozdrawiam oczywiscie również a pozatym zachęcam do kometowania własnych artykółów do tego panskiego artykułu wrócę obiecuję to sobie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybyśmy zostali kolejnym stanem USA i narod by się opowiedział za kś. to mielibyśmy pare sprawa załatwionych. I światowy język, i walutę, i bezwizowy ruch... Ale to takie antypatriotyczne żarty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaje się, że profil autora jakby sczezł był...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem, chłosta byłaby niezłym rozwiązaniem, ale kto dzisiaj się na nią zgodzi? Ale zaczynać od pasów wobec milusińskich. Gdyby takiemu celnikowi, notariuszowi, czy lekarzowi za wzięcie w łapę przylano w centrum miasta przez plecy, to nigdy by nie oszukał rodaka. Ale nikt nie zgodzi sie na ów pomysł, dlatego jutro znowu oszukają nas w szpitalu, w hurtowni, w biurze turystycznym i w tysiącach innych miejsc. Jesteśmy cywilizowani a przestępcy lubią cywilizację, bo to ONI najwiecej zyskują w świecie uczciwych i etycznych frajerów!
Obcięcie rąk odpada jako skrajnie niehumanitarna kara. Ponadto koszta utrzymania przy życiu takiego inwalidy byłyby zbyt wysokie. Ciekawe, ile rąk obcinaja u Arabów? Bo może tylko pare rocznie i tam może nie narzekają na lekarzy, celników i biura turystyczne. rad bym się zapoznać ze statystykami w tej mateii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po podniesieniu się standardu życia wskutek fizycznej eliminacji zloczyńców (sic!) proponuję byśmy w ramach poprawy ogólnie rozumianego samopoczucia powrócili do innych kar o tak wielowiekowej tradycji. Czyż nie wzmocni naszej satysfakcji dłoń odcięta złodziejowi? Notorycznych oszczerców pozbawiajmy języka. Dla sprzedających swoje ciało - żelzne dziewice. Bezdomnych pijaczków zalewajmy gorącą smołą, a profilaktycznie dla wszystkich miniprzestepców wprowadźmy chłostę.
Swoją drogą to bardzo ciekawe, że tak wielu ludzi upatruje poprawy bezpieczeństwa nie w poprawie skuteczności organów ścigania, lecz jedynie w podwyższaniu kar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już w szkole należy zwierać układ z obywatelami - jeśli zabijesz w okrutny i wyrachowany sposób licz się z tym, że społeczeństwo unicestwi ciebie po ujęciu. Jak tłumaczą firmy, kiedy masz pretensję, że coś oszukano cię w zakupach? Przecież widziałeś co podpisywałeś (drobnym druczkiem). Przy wydawaniu dowodów osobistych obywatel powinien podpisywać, że znany jest mu przepis mówiący, że za zabójstwo może zostac skazany na kś. Prosty i jasny układ!
Kolo nie mógł trafić na krzesło, chyba że go uśmiercono gościnnie w USA.
Za winy powinno ponosic się kary. Za okrutne zabójstwo lub za zrujnowanie zakładu pracy (wyssanie milionów na prywatne konto) powinna być zasądzana kś. Nie widzę tu nic nielogicznego. Owszem, widzę paskudną sprawę, ale codziennie widzę takowe - afrykańskie dzieci mrą tysiącami dziennie. W Czeczenii dzieją się dantejskie sceny. W Iraku także, ale chociaż o tym mówią. W Polsce codziennie 15 rodaków kończy ze sobą, często na skutek finansowych przewałów współplemieńców. I cóż by się stało, gdyby raz w roku, po głośnym procesie skazano jednego superzłodzieja na kś.? Byłoby nam lepiej w Polsce żyć, czy gorzej - i to jest pytanie. Za cenę życia jednego złoczyńcy mielibyśmmy znacznie wyższy standard zycia. Nie byłoby połowy programów typu UWAGA TVN. Jak rozumiem, to żaden z nas nie okradnie nikogo na większą sumę, ale może paść ofiarą takiego złodzieja. Więc kogo bronimy? Cwaniaka czy idei świętości zycia. Skądinąd wiem, że połowa Polaków jest zdolna w samoobronie zabić złodzieja roweru albo radia z samochodu, zatem skąd takie nagłe miłosierdzie? Aby być konsekwentnym w obronie życia, to należałoby wprowadzić wysokie kary dla osób zabijających złodziei! A nie słyszałem o takiej propozycji. Niekonsekwencja i nieciągłość rozumowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale jest pewność, że taki okrutny typ już nikomu nie zrobi nic złego i nie trzeba będzie się go bać, gdy po wyroku wróci do domu. A poza tym może lepiej pieniądze na utrzymanie bandziora przeznaczyć dla głodnych dzieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbrodni, która 5, czy 10 lat temu nie miałaby miejsca - w jakim sensie to piszesz? Kiedy w Pl była jeszcze kara śmierci w wiosce w poblizu Bogatyni zamordowany młoda fryzjerke (resztę oszczędze). Kolo trafił na krzesło, czy to wyeliminowało problem morderstw w Polsce w czasach komunizmu? nie, więc wprowadzenie kś w demokracji też nic nie zmieni. Poza tym to godzi w prawa człowieka, które sa niezbywalne przecież

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli jesteś smakoszem szyneczki czy to oznacza, że sam musisz zabić to biedne a niewinne zwierzę? Prawdopodobnie czasami pomyślisz o tym problemie i więcej do tego nie wracasz. Paskudna sprawa. Jeśli chcesz mieć w domu ciepło to nie odchodzi Cię, że jeden górnik ginie na wydobywaną comilionową tonę węgla. Nie chcemy utoższamiać się z jego śmiercią, którą ponosi dla nas i dla naszej wygody (cywilizacji). W USA mieszkają tacy sami ludzie jak my. Przecież nie jesteśmy od nich ani mądrzejsi, ani głupsi, choć gdybym musiał już wartościować, to jednak w czymś są od nas lepsi, skoro 75% Polaków chciałoby tam mieszkać, a poniżej 1% Amerykanów u nas. Zapytaj podatnika amerykańskiego co sądzi o płaceniu na nich z podatków. A moze oni są lepsi od nas i wcale nie poruszają płytkiego problemu finansowego? Może oni sa na tyle zamożni, że pieniądze im wiszą, a Ty wyjeżdżasz z kwestią finansową. Może oni są prostymi ludźmi ciężko pracującymi, którzy żyjąc w karju o znacznym poziomie przestępczości, chcą zwykłej sprawiedliwości - zabiłeś i wiedziałeś, że możesz być zgładzony przez system, to giniesz po złapaniu. Zwykły cyniczny handlowy układ... Owszem, omyłki to koszmar śniący się pewnie sędziom w USA. I na filmach widać cały dramatyzm. Dlatego wyroki powinny być wykonywane jedynie w oczywistych przypadkach. A jeśli dasz komuś (jako sędzia) dożywocie w ramach pomyłki to co - popełnisz samobójstwo, zapłacisz mu milion swoich złotych, czy pójdziesz na smaczny obiad z jagnięciną w roli głównej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.09.2006 20:16

I koleś ma moje nazwisko ;-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.