Facebook Google+ Twitter

Kara za korek na autostradzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 13:14

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył milion 300 tysięcy złotych na spółkę Stalexport Autostrada Małopolska - koncesjonariusza odcinka autostrady A - 4 pomiędzy Katowicami a Krakowem.

Urząd uznał, że spółka naruszyła prawo, narzucając konsumentom "nieuczciwe" ceny za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady. UOKiK nakazał zmianę tej praktyki. Prezes Urzędu, Marek Niechciał, tłumaczył, że nie może być tak, iż kierowca płaci 13 złotych za przejazd, liczy na to, że szybko pokona trasę, a potem stoi w korku przez 2 godziny. Szef UOKiK dodał, że liczy na poważne stanowisko Stalexportu i podporządkowanie się decyzji wydanej przez Urząd. Przedstawiciele firmy na razie nie chcą komentować tej sprawy. Spółka ma dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji Urzędu. Kierowcy, którzy zapłacili pełną kwotę za przejazd remontowaną autostradą mogą składać reklamacje. Bezpłatną pomocą prawną w tym zakresie służą miejscowi rzecznicy konsumentów.

Stalexport Autostrada Małopolska uważa, że kara nałożona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest nieuzasadniona. Decyzją UOKiK, spółka ma zapłacić milion 300 tysięcy złotych kary za naruszenie prawa konsumentów. Chodzi o narzucenie kierowcom nieuczciwych cen za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4. Zdaniem prezesa spółki Tomasza Niemczyńskiego - nałożenie kary jest nieuzasadnione, gdyż Stalexport nie stosuje praktyk monopolistycznych. "Nie jesteśmy monopolistą na rynku. Autostrada nie jest jedyną drogą łączącą Kraków z Katowicami. Kierowcy mogą skorzystać z alternatywnych dróg, niepłatnych" - podkreśla prezes. Stalexport Autostrada Małopolska ma dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kierowcy, którzy zapłacili pełną kwotę za przejazd remontowaną autostradą mogą składać reklamacje. Bezpłatną pomocą prawną w tym zakresie służą miejscowi rzecznicy konsumentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.