Facebook Google+ Twitter

Kara za korupcję nie ominie Widzewa!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-12-08 10:11

Do końca grudnia PZPN zamierza przedstawić zarzuty korupcyjne dwóm klubom ekstraklasy. Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z nich będzie Widzew, a drugim Zagłębie Lubin. Obu grozi degradacja do II ligi.

 / Fot. Express IlustrowanyW czwartek wrocławską prokuraturę odwiedzili szefowie Wydziału Dyscypliny PZPN. Poprosili o przekazanie związkowi kolejnych dokumentów, dotyczących korupcji w polskiej piłce nożnej.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze tych dokumentów, ale to kwestia kilku dni - mówi Robert Zawłocki, wiceprzewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN. - Wiadomo już, że jeszcze w tym roku dwóm pierwszoligowym klubom Wydział Dyscypliny postawi zarzuty korupcyjne. Nie mogę powiedzieć, o jakie kluby chodzi, ale są to byli mistrzowie Polski.

Coraz częściej w tym gronie wymienia się łódzki Widzew. Wojciech Szymański, jeden z byłych już udziałowców czterokrotnego mistrza Polski przed tygodniem przyznał się w prokuraturze do kupowania meczów. Drugim klubem, któremu zostaną postawione zarzuty, będzie najprawdopodobniej aktualny mistrz kraju Zagłębie Lubin.

Jakie kary czekają kluby? Związek zapowiada, że w tej sprawie będzie postępował podobnie jak wcześniej, gdy surowo karał sześć klubów za udział w procederze korupcyjnym.

- Znam treść tych dokumentów i mogę powiedzieć, że są tam materiały o podobnym charakterze i standardzie dowodowym, jak w przypadku ukaranych już klubów. Zależy nam, aby opierać się nie na poszlakach, a na mocnych dowodach, a takie właśnie w tej dokumentacji są. W tym przypadku także będziemy realizowali politykę krótkich postępowań i surowych kar, do degradacji włącznie.

WD PZPN, kierowany przez Michała Tomczaka, który w czwartek wycofał swoją rezygnację z tej funkcji, zamierza do końca maja 2008 roku zamknąć całe postępowanie w sprawie korupcji w polskim futbolu.

Do tej pory za ustawianie wyników meczów ukaranych zostało już sześć klubów. Kara degradacji spotkała trzech pierwszoligowców - Arkę Gdynia, Górnika Łęczna i Zagłębie Sosnowiec oraz dwa kluby drugoligowe - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Górnika Polkowice, a Podbeskidziu Bielsko-Biała zostały odjęte punkty.

(bap)
-
Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.