Facebook Google+ Twitter

Kara za opóźnienie w systemie e-myta. Austriacy zapłacą 7,5 mln złotych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nałożyła karę na operatora systemu e-myta. Jak na razie austriacka firma Kapsch m.in. za opóźnienie wraz z odsetkami ma zapłacić 7,5 mln złotych. Na tym nie koniec.

Systemem e-myta objęte zostało 1560 km dróg. / Fot. Omega933, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Edmar_%28tir%29.jpg System elektronicznego poboru opłat miał wystartować 1 lipca. Tak się jednak nie stało. Austriacka firma Kapsch uruchomiła go z dwudniowym poślizgiem. Jak wtedy informowała powodem opóźnienia było niepodłączenie do systemu informatycznego urządzeń naliczających przebyte kilometry.

W naliczonej karze mieści się kwota związana z opóźnieniem systemu. Wynosi ona 2 mln złotych. Uwzględniono również 400 tys. zł za inne uchybienia w stosunku do kontraktu takie jak opóźnienie w budowie bramownic czy niezapewnienie na czas wszystkich miejsc obsługi klienta. Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken, firma zapłaciła już 2,4 mln złotych.

Okazuje się, że to nie wszystko. Firma ma zapłacić także karę z tytułu
utraconych przez Skarb Państwa przychodów. Chodzi o te przychody, które by zostały uzyskane jakby system działa sprawnie od początku. Ostateczna suma będzie znana na początku przyszłego roku - podaje Tvn24.pl

Systemem e-myta objęte zostało 1560 km dróg. Opłaty wynoszą od 0,20 zł do 0,53 zł za kilometr w zależności od rodzaju drogi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karzeł
  • Karzeł
  • 29.12.2011 21:12

to Austriacy ściągają z nas myto????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.