Facebook Google+ Twitter

Karać 15-latków za napad na funkcjonariusza jak dorosłych

Ministerstwo sprawiedliwości chce, aby piętnastolatkowie odpowiadali za napaść na policjanta tak jak dorośli.

Zakład karny / Fot. PAPZapowiadane są zmiany w artykule kodeksu karnego, zawierającym wykaz czynów, za które nieletni od 15. roku życia może za swoje czyny odpowiadać jak dorosły. Wśród wymienionych czynów miałaby się znaleźć także napaść na funkcjonariusza. Wedle obowiązujących przepisów nieletniemu za pobicie policjanta grozi pobyt w ośrodku wychowawczym, który nie może trwać dłużej niż do ukończenia przez sprawcę 21 lat.

W 2009 r. co dziesiąty przestępca nie miał ukończonych 18 lat. W lutym w Warszawie na jednym z przystanków tramwajowych dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali policjanta w cywilu. Zadane ciosy nożem okazały się śmiertelne.

Źródło: Gazeta Prawna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A jak karać policjantów, którzy napadają na zatrzymanych? Skargi są ciągle umarzane i nie ma tematu. Żeby policja była szanowana musi sobie na to zapracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej zrobić szlaban i karać, a gdzie w tym wychowanie.Rozwalono ZHP, bo podobno było komunistyczne/Małkowski przewraca się w grobie/,ile dzieci korzysta z obozów harcerskich,koloni.W naszym państwie zapomniano, że młody człowiek wychowany przez ulicę najczęściej staje się wcześniej czy później przestępcą.Jakie państwo takie i społeczeństwo.Piszę te gorzkie słowa, bo byłem instruktorem ZHP i nikt i ja nigdy nie bawiłem się w ideologiczne harcerstwo - chociaż być może jakiś ortodoks komunistyczny to robił,ale czy teraz nie ma ortodoksów wszelkiej maści.Karanie nie zawsze wychowuje, a raczej przynosi odwrotny skutek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.