Facebook Google+ Twitter

Karadzić praktykował w Wiedniu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 06:38

Były lider bośniackich Serbów Radovan Karadzić, aresztowany w Serbii, podobno praktykował w Wiedniu jako lekarz alternatywnej medycyny. Sensacyjne informacje zebrane na podstawie relacji serbskich rodzin mieszkających w Austrii opublikował w piątkowym wydaniu dziennik "Kurier".

Radovana Karadzicia rozpoznały na podstawie fotografii opublikowanych w mediach serbskie rodziny mieszkające w Wiedniu i w Burgerlandzie. Ich zdaniem bośniacki przywódca przebywał w austriackiej stolicy w roku 2006. Leczył prywatnie w mieszkaniach serbskich rodzin i zmieniał miejsca pobytu nie zatrzymując się w jednym miejscu dłużej niż trzy dni. Nazywano go "lekarzem cudotwórcą". Podobno leczył kobiety, które nie mogły zajść w ciążę.

Dziennik odnalazł świadków, którzy twierdzą, że spotkali się z nim w jednym z mieszkań na ulicy Marzstrasse w XIV dzielnicy Wiednia. Dziennik napisał, że Karadzić posługiwał się fałszywym chorwackim paszportem występując pod nazwiskiem "Pera".

Rzecznik MSW Rudolf Gollian nie potwierdził ale i nie wykluczył rewelacji austriackiego dziennika. Rzecznik powiedział, że MSW prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jego zdaniem Karadzić mógł istotnie przyjechać do Wiednia, ponieważ obywatele Chorwacji nie musieli uzyskać wiz pobytowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.