Facebook Google+ Twitter

Karadžić prosi o przesunięcie procesu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-04 15:59

Były prezydent Republiki Serbskiej Radovan Karadžić, oskarżony o zbrodnie wojenne podczas wojny domowej w Bośni, poprosił Trybunał w Hadze o przesunięcie jego procesu o 10 miesięcy.

Oskarżony o zbrodnie wojenne przez haski Trybunał dla byłej Jugosławii, Radovan Karadžić złożył wniosek o przesunięcie jego procesu o 10 miesięcy, co pozwoliłoby mu na lepsze przygotowanie się do rozprawy.

Pod koniec sierpnia tego roku, sędzia główny w procesie Karadžicia, Iain Bonomy oświadczył, że postępowanie przygotowawcze do procesu byłego przywódcy bośniackich Serbów zostało zakończone. Tym samym prokuratura poinformowała, że potrzebuje około czterech tygodni na podanie ostatecznej daty rozpoczęcia procesu.

Radowan Karadžić został zatrzymany w lipcu poprzedniego roku. Podczas wstępnych przesłuchań nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Akt oskarżenia byłego prezydenta zawiera około 900 punktów. Najważniejsze oskarżenia dotyczą domniemanej odpowiedzialności za masakrę ludności muzułmańskiej w Srebrenicy, oraz zabójstwa ludności cywilnej podczas oblężenia Sarajewa.

Na podstawie: www.beta.co.yu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.