Facebook Google+ Twitter

Karadzić zbojkotuje swój proces

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-22 11:34

W liście do sędziów Trybunału ds. Zbrodni Wojennych dla byłej Jugosławii w Hadze, były przywódca bośniackich Serbów, Radovan Karadzić poinformował, że nie zamierza stawić się na rozpoczęciu swojego procesu.

Radovan Karadzić, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radovan_Karadzic_trial.jpg / Fot. Wikimedia CommonsW liście przekazanym przez swojego adwokata, Karadzić stwierdził, że jego linia obrony nie jest jeszcze gotowa do rozpoczęcia procesu, który ma rozpocząć się 26 października, dlatego też nie stawi się on w terminie jego rozpoczęcia.

Oskarżony o zbrodnie wojenne Karadzić, który zamierza bronić się sam, wcześniej apelował do Trybunału o odroczenie procesu, motywując prośbę zbyt krótkim czasem na przygotowanie linii obrony. Choć proces przesuwany był już dwukrotnie, prezes Trybunału, Patrick Robinson zdecydowanie odrzucił ostatni wniosek oskarżonego, zarzucając Karadziciowi chęć sterowania własnym procesem.

Według rzeczniczki ONZ-towskiego trybunału, niestawienie się Karadzicia w dniu rozpoczęcia rozprawy raczej nie przyniesie oczekiwanego przez niego efektu. "Sąd może zdecydować o kontynuowaniu procesu bez niego", stwierdziła rzeczniczka.

Radovan Karadzić, były przywódca polityczny bośniackich Serbów, jest oskarżany o zbrodnie wojenne podczas wojny domowej w Bośni i Hercegowinie na początku lat dziewięćdziesiątych. Akt oskarżenia został skrócony do 69 stron, z racji zbliżającego się terminu funkcjonowania trybunału. Karadzić został złapany w ubiegłym roku w Belgradzie po 11 latach ukrywania się. Podczas pierwszego przesłuchania przed Trybunałem w Hadze zaprzeczył wszelkim zarzutom.

Źródło: http://news.bbc.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"jego linia obrony nie jest jeszcze gotowa" ?????
panie Karadzić - a ile czasu na obronę miały pańskie ofiary? o jakiej obronie pan mówi - i tak już pana obroniono przed utratą życia które odebrałeś innym - gdyż tylko dożywocie bedziesz miał do osiedzenia a powinieneś zajać miejsce koło tych którym zabrałeś to życie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.