Facebook Google+ Twitter

Kard. Dziwisz: Ksiądz Piotr Natanek ukarany suspensą

Na stronie Archidiecezji Krakowskiej pojawił się komunikat metropolity krakowskiego w sprawie sankcji kanonicznych podjętych wobec ks. Piotra Natanka.

Kard. Stanisław Dziwisz podczas modlitwy. / Fot. Foto: Tadeusz Warczak/z albumu autorki/archiwum kurii Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz pojął decyzję o ukaraniu ks. dr. hab. Piotra Natanka suspensą, zgodnie z przepisem Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Ks. Natanek nie może teraz sprawować żadnych czynności kapłańskich. Kard. Stanisław Dziwisz podkreśla, że jako biskup krakowski czuje się odpowiedzialny za jedność Kościoła, a także za prawdę i wiarygodność przekazywanej Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Dlaczego została podjęta taka decyzja?
Ks. Natanek zignorował kanoniczne upomnienia i dekrety dyscyplinarne. Mało tego, ks. Natanek nie wywiązał się ze złożonych deklaracji respektowania ich postanowień. Zbagatelizował i odrzucił propozycje rozmów z przełożonymi, do których wielokrotnie był wzywany.

Zobacz również: Kardynał Dziwisz ostrzega przed księdzem Natankiem

"Ks. Piotr Natanek - jak każdy kapłan - w dniu święcenia przyrzekał cześć i posłuszeństwo swojemu biskupowi oraz jego następcom. Także i temu, niepokorny kapłan, przyrzeczeniu się sprzeniewierzył" - napisała w komunikacie Archidiecezja Krakowska.

Decyzja była podjęta w ostateczności. Ks. Natanek - według mojej opinii - nie tylko zawiódł jako pasterz kościoła, jak również nadużył także zaufanie biskupa krakowskiego, rzucając tym samym złe światło na innych, Bogu ducha winnych kapłanów.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (87):

Sortuj komentarze:

jjjjjjj kkkkkkk
 • jjjjjjj kkkkkkk
 • 09.10.2011 16:53

Bardzo szkoda mi tego Kaplana Ks. prof. Natanka , bardzo lubie sluchac jego kazan , duzo w nich wiedzy. Ten Dziwisz postepuje bardzo nieslusznie , nie mam do niego zadnego szacunku . Dziwisz zajal miejsce Pana Boga i wydal swiadectwo " niepokornemu" - Pan Bog wyda swiadectwo tobie ciekawe jakie bedzie ??? Niech Pan Bog zesle wiele lask i ochrania Ks. Natanka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bbbbbb mmmmmmmm
 • bbbbbb mmmmmmmm
 • 09.10.2011 16:22

dziwisz nie lubi Ks. prof. Natanka za PRAWDE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bbbbbb mmmmmmmm
 • bbbbbb mmmmmmmm
 • 09.10.2011 16:18

Nie rozumie co ta kuria ma mu do zarzucenia . Teolog -historyk wyksztalcony madry czlowiek z pewnoscia boja sie Ks . Natanka tylko dlatego ze zarzuca co niektorym prawde. Madre kazania , jestem pelna szacunku dla niego . Zawsze bede go wspierac . Prawda niestety bywa czasami okrutna , ksieza maja kobiety , czasami przyjaciela , sa ojcami do czego sie nie przyznaja - dlaczego ???????? Ks. Natanek to wierny sluga Bozy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bt
 • bt
 • 10.08.2011 11:54

Poczytaj sobie Levi, bo zaszkodziły Ci te prelekcje z fanem+ wędrówki na youtube
http://adonai.pl/milosierdzie/?id=347

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 10.08.2011 10:34

Tak, siostra Faustyna nie dosyć, że romanizowała z Chrystusem to jeszcze była a piekle :

http://www.youtube.com/watch?v=J47EyUcPkmM&feature=share

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy np. św. Siostra Faustyna Kowalska, paplała o wizjach? Przecież rozmawiała z Jezusem...tak? W Dzienniczku bardzo wyraznie podkreśla, że posłuszeństwo jest regułą...Natanek może wrócić, ale nie chce...a jak nie chce, to wybrał..nie Boga niestety..ale wiadomo kogo..Jest mu z tym dobrze..ale po cholerę wkręca w to wiernych???? Jedyną rzeczą jaką musiał zrobić Kard. Dziwisz, to własnie to- postapił tak jak nakazuje Prawo i to prawo szanuję. I ja i Kościół..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jagodo- jestem katoliczką, chodzę do Kościoła i oczywiście do spowiedzi św. i dziwię się, że nie widzicie księdza, który nie może sprawować posługi kapłana, a jednak to robi. Kard. Stanisław Dziwisz postapił słusznie. To człowiek chory..może wrócić jeśli przyzna się do winy. Czy on ma po kolei w głowie????
To szaleniec!!! Na dodatek tak bardzo zakochany w swych objawieniach, że nie chce zrezygnować ze sławy, pychy i wszystkiego co jest prawe. Chciał zostać księdzem? to wybaczcie, ale posłuszeństwo wzgledem Kościoła obiecał..ba..nawet przysięgał..Więc nie plećcie bzdur!! Pociąga za sobą rzesze ludzi i tak tworzy sektę!!! Tyle w temacie. To oszołom i z nauką Jezusa Chrystusa nie ma nic!!! wspólnego!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jagoda
 • Jagoda
 • 07.08.2011 23:48

Andrzej - masz rację. Przeczytałam teraz wszystkie komentarze, za i przeciw.Proszę przeczytajcie odpowiedż ks.Natanka dlaczego wymawia posłuszeństwo, chciałam poznać dwie strony. Przypomina to jakby sąd Piłata. Ks.Natanek to bardzo prawy człowiek i ksiądz, takich nam trzeba. Obudżmy się, w PRL-u murem za nami stał nasz Kościół z Prymasem Wyszyńskim, a teraz co mamy????? Układy, PO dlizywania się władzy.Za co wziął Kard. Dziwisz tyle tysięcy euro od najwyższych masonów, za co chcą mu zapłacić, za milczenie, za poparcie czegoś, czego jeszcze nie wiemy. Ktoś napisał o Kardynale, oby to nie było prawdą, :" że być może pod sutanną może ukryty jest masoński fartuszek. Możecie się zapoznać, jest w internecie lista tych księży z Episkopatu, którzy są również masonami i rozbijają Kościół od wewnątrz. Czytałam ją, aż mi się wlosy jeżyły.Dla mnie -nasz Papież JPII za życia był i pozostanie święty. Dlatego myśłałam, że podobnie myślał Kard. Dziwisz. Czy już nic z tego nie zostało?, czy tylko władza i pieniądze są ważne, a gdzie miejsce dla Boga, dla którego powinien służyć. Dla którego '"bożka" służy.Gdyby miał rację zrozumiałabym, ale teraz wiem, ze tu o co innego chodzi, tylko to sprytnie ukryte. Ks.Natanek jest niewygodny, mówi prawdę, a to się NIE MOŻE PO dobać. Masoneria weszła już bardzo głęboko w nasze życie, poczytajcie na ten temat. To jest bardzo grożne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
prawdziwi obrońcy Kościoła
 • prawdziwi obrońcy Kościoła
 • 01.08.2011 00:29

Niedawno GW troszczyła się o krzyż przed domkiem prezydenta przed m.in. "opętanymi" staruszkami, a teraz troszczą się o Kościół Katolicki przed "nieposłusznym" księdzem Piotrem Natankiem. Czy ludki z GW też dostają nagrody od B'n'B jak biskup Dziwisz 100 000 USD? Może w kościele powinno być równouprawnienie i tolerancja na full wypas? Po co komu tradycja i inne takie biblijne dyrdymały? Może sam Szechter chciałby msze odprawiać, lub przynajmniej zamiast ewangelii odczytywać wybrane artukuły z GW? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Beata Traciak -"Owszem Kościoły w Polsce pustoszeją, ale to już wybór nie Kościoła, ale nas samych." Brawo, to jest właśnie słuszny wybór!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.