Facebook Google+ Twitter

Kard. Dziwisz o mediach: Dokonują linczu na duchownych, często bez powodu

Kardynał Stanisław Dziwisz podczas kazania w Dzień Papieski zabrał głos w sprawie mediów i pedofilii wśród duchownych. Swoimi słowami ostro skrytykował środki masowego przekazu oraz podkreślił, że "Kościół jest chrystusowy, święty".

 / Fot. Bartosz Staszewski, Staszewski.seDni Papieskie obchodzi się w Polsce od 13 lat. Podczas niedzielnych uroczystości biskupi mówili o potrzebie rozmowy z niewierzącymi. Jak donosi Wyborcza, Kardynał Dziwisz dodał do ich wypowiedzi swoje przemyślenia na temat mediów oraz Kościoła. Zwrócił również uwagę na medialne ataki na Kościół z powodu pedofilii.

"Dlaczego niszczy się w środkach masowego przekazu kapłanów, biskupów, często bez powodu i usprawiedliwienia. To nas boli" - wypowiadał się o mediach Kardynał Dziwisz.

Kardynał skierował do dziennikarzy sparafrazowany fragment Ewangelii według św. Łukasza. Mówi on o potrzebie wybaczania osobom linczującym innych. Hierarcha wyjaśnił, że ten lincz dokonywany jest "przed kamerami telewizyjnymi, w najpoczytniejszych gazetach i forach internetowych".

Podczas uroczystości podkreślał znaczenie kanonizacji Jana Pawła II. Zaznaczał, że nie można poprzestać na wzruszeniu i radości, gdyż jest to wydarzenie duchowe i powinno przyczynić się do budowy zgody wśród Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No cóż ciemna strona kościoła katolickiego dostała trochę światła medialnego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boli ich to, no w końcu! W końcu zaczęło coś do nich docierać. Dialog z niewierzącymi? O jakich niewierzących mu chodzi? Niewierzących w instytucję, czy niewierzących w Boga?
"Mówi on o potrzebie wybaczania osobom linczującym innych" - zastanawiam się, czy ten człowiek zna w ogóle znaczenie słowa lincz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.