Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26723 miejsce

Kard. Dziwisz odebrał złoty medal od Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej

Uroczystość odbyła się podczas 40. wielkiego balu, który stanowi najważniejsze wydarzenie sezonu w życiu Polonii, zamieszkującej ten południowo-wschodni stan USA.

Inicjatorem nagrody jest Blanka Rosentstiel, honorowy konsul Rzeczpospolitej Polskiej. Kard. Dziwisz przebywa z wizytą w USA na zaproszenie metropolity Miami abp Thomasa Gerarda Wenskiego.

Od lewej stoją: ks. Richard Vigoa (sekretarz Arcybiskupa), ks. Tomasz Szopa (sekretarz Metropolity Krakowskiego), od prawej: o. Krzysztof Wieliczko (dyrektor zarządzający Fundacją Jana Pawła II w Rzymie). / Fot. Fot: Ana Rodriguez-Soto-Florida Catholic/ z albumu autorkiCoroczny bal pani konsul Bianki Rosenstiel w Miami jest najważniejszym wydarzeniem sezonu w życiu Polonii na Florydzie. Jego gościem był także były prezydent Lech Wałęsa, który wręczył nagrodę "Media Award" dyrektorowi Fundacji Kościuszkowskiej Alexowi Storożyńskiemu.

Kard. Dziwisz przybył do Miami 2 lutego. Tam w Domu Arcybiskupim metropolita krakowski przekazał na ręce abp Wenskiego reprodukcję portretu bł. Jana Pawła II autorstwa Diny Bellotti. W piętek rano kardynał spotkał się z pracownikami Kurii Archidiecezji w Miami. Odwiedzając poszczególne biura urzędów kurialnych, rozmawiał z pracującymi w nich osobami, ofiarując każdej z nich obrazek z modlitwą i relikwią bł. Jana Pawła II.

Złoty medal od Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami na Florydzie / Fot. Fot: Ana Rodriguez-Soto-Florida Catholic/ z albumu autorkiPo wizycie odbył się krótki briefing. Kard. Dziwisz zwrócił uwagę, że jego pobyt w Miami zbiega się z 25. rocznicą wizyty Jana Pawła II w południowej Florydzie we wrześniu 1987 r. Przypomniał także, że w czasie Mszy św., celebrowanej przez papieża w Tamiami Park, przez Florydę przeszły nawałnice i burze, które przeszkodziły w uroczystości.

Zapytany o termin kanonizacji bł. Jana Pawła II odpowiedział, że ma nadzieję, iż nastąpi ona już wkrótce, gdyż wiele jest "znaków z nieba", informacji o cudach, które napływają z całego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.