Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28368 miejsce

Kard. Stanisław Dziwisz odprawił mszę na Wawelu

Msza św. była transmitowana na telebimie ustawionym w pobliżu Krzyża Katyńskiego. Krypta, w której pochowana jest para prezydencka będzie otwarta do godz. 19. Uroczystości zakończą się modlitwą.

Pogrzeb pary prezydenckiej 2010 r. / Fot. Fot. Tadeusz WarczakPo mszy świętej, która odbyła się w Królewskiej Katedrze na Wawelu o godz. 10, do krypty, w której znajduje się sarkofag pary prezydenckiej, zszedł ks. kardynał metropolita krakowski Stanisław Dziwisz, biskupi pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej i kapłani, zwłaszcza ci związani z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II. Została tam odczytana lista pasażerów, złożono także kwiaty.

Msza św. była transmitowana na telebimie ustawionym w pobliżu Krzyża Katyńskiego, oraz bezpośrednio przez Telewizję Trwam. Całość wystąpienia Metropolity Krakowskiego wysłuchali słuchacze Radia Maryja. W rocznicę katastrofy zabrzmiał Dzwon Zygmunta.

Krypta, w której pochowana jest para prezydencka, będzie otwarta do godz. 19. Uroczystości zakończą się modlitwą.

10 kwietnia 2010 r. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichPogrzeb pary prezydenckiej / Fot. Fot. Tadeusz Warczak Pierwsza rocznica śmierci ofiar katastrofy smoleńskiej jest wydarzeniem ważnym dla każdego z nas.

Jestem bardzo wdzięczna ks. Robertowi Pietrzykowi - dyrektorowi Radia Plus Kraków za udostępnienie zdjęć z archiwum Archidiecezji Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Panu Tadeuszowi Warczakowi za zgodę na publikację wykonanych przezeń fotografii w naszym serwisie.

Uroczystości 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie na Wawelu / Fot. Fot.Tadeusz Warczak Grób pary prezydenckiej / Fot. Fot. Tadeusz Warczak Początek uroczystości na Wawelu 10 kwietnia 2011 r. / Fot. Fot. Tadeusz Warczak

Zgłoś się, nie zwlekaj! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.