Facebook Google+ Twitter

Kardynał Bertone - Chrześcijaństwo i europejski koktajl

Watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, wziął udział w VII międzynarodowej konferencji z cyklu „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”.

W Krakowie zakończyła się trwająca dwa dni międzynarodowa sesja – „Od Traktatów Rzymskich do Traktatu Konstytucyjnego". W sesji uczestniczyli m.in. prezydent Lech Kaczyński, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Poettering oraz watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone.

Konferencja została zorganizowana już po raz siódmy w ramach cyklu "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej".

Podczas inauguracyjnego wykładu, kard. Bertone powiedział, że „chrześcijaństwo nie jest tylko jednym ze składników europejskiego koktajlu”, nie jest też wyłącznie „zbiorem prawd do wierzenia i norm, którymi należy się kierować: jest Osobą, Jezusem Chrystusem”.

Bertone przestrzegał przed ryzykowny postrzeganiem faktu religii, jak zjawiska o charakterze prywatnym. Tymczasem – jak mówił – chrześcijaństwo to nie religia prywatna, lecz udział konkretnych ludzi w życiu politycznym, ekonomicznym społeczeństwa. Zaangażowanie w budowanie dobra wspólnego przez profesjonalizm, lojalność i konsekwentne działanie.


http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=155240


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.