Facebook Google+ Twitter

Kardynał Dziwisz coraz bliżej o. Rydzyka. Broni Telewizji Trwam

Upór Jana Dworaka, który nie chce przyznać redemptorystom koncesji cyfrowej służy ojcu Rydzykowi. Duchowny zyskał nowego sprzymierzeńca. "To Radio i Telewizja są potrzebne" – apelował do wiernych metropolita krakowski.

 / Fot. Aneta Żurek/Gazeta KrakowskaJeszcze pół roku temu nie do pomyślenia było, żeby abp Dziwisz pojawiał się na uroczystościach firmowanych i obsługiwanych przez Telewizję Trwam. Kojarzony z "Kościołem łagiewnickim" duchowny, zarzucał środowisku Radia Maryja zbytnie upolitycznienie i samowolę. Chciał wprowadzić nadzór Episkopatu nad radiem.

"Wielu zastanawia się, co kardynał myśli o Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Zwłaszcza gdy media nie uwzględniają treści kościoła, nie ma publicznych środków przekazu to Radio i ta Telewizja są potrzebne" - komplementował dzieło redemptorystów metropolita krakowski.

"Czasem bolejemy, są wielkie wydarzenia w życiu Kościoła nie ma środków publicznych, ale jest TV Trwam, jest Radio Maryja; za to im bardzo dziękujemy. Myślę, że otrzymają te pozwolenia o które proszą wspierani społeczeństwem. Nie da się eliminować tych którzy inaczej myślą dekretami. Trzeba uwzględniać prawa społeczeństwa. A przecież miliony słuchają, czy oglądają TV Trwam. Więc takie jest moje stanowisko. Myślę, że to stanowisko wielu obecnych popiera" - mówił o walce redemptorystów z KRRiTV duchowny. "Trzeba uwzględniać prawa społeczeństwa a przecież miliony oglądają Telewizję Trwam i Radio Maryja. Takie jest moje stanowisko".

Hierarsze wtórował o. Rydzyk, który połączył się ze świątynią w Skawinie.

"Jeżeli Kościół nie będzie miał mediów katolickich, jeżeli nie będzie miał głosu to będzie niemową. Dlatego potrzeba żeby były media katolickie, niezależne, nie na pasku kogokolwiek. Muszą być niezależne; niezależne od wielkich pieniędzy tego świata, bo gdyby były zależne od pieniędzy to musieli by mówić tak jak mówią ci, którzy dają pieniądze" - wyjaśniał oklaskującym go tłumom.

Kardynał kilkakrotnie pozdrawiał widzów i słuchaczy związanych z ruchem ojca Rydzyka. Dziękował im też za duchowe uczestnictwo w uroczystości peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w Archidiecezji Krakowskiej, której przewodniczył.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

KobRa
  • KobRa
  • 27.09.2012 07:21

Anna Hausman 25.09.2012 11:03 - "Wbijcie to sobie do głowy Jadwigo Kowalczyk - która pierwsza wychwyciła obecność red. Czerw na Kościół.pl i robiła z tego powodu wyrzuty i zarzuty ..."

Anno Husman - wbij sobie do głowy, że normalny człowiek czyta rózne żródła - z poglądami może się zgadzać, albo nie.
Co się tyczy poparcia kard.Dziwisza dla telewizji Trwam, to oczywiste , że "rękami" Rydzyka chce zdominować nieszczęsnego sekciarza Natanka, który zyskuje poklask, tłumy wyznawców i...many many, many,many....

Dołączyłaś do nagonki na Kowalczyk? Musi facetka mieć dużo racji, że was uwiera jak gwóźdź w bucie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 26.09.2012 14:54

To jest nieprawda !!! Takie informacje rozpowszechnia RM i Trwam. Szkoda ,że Dziwisz tego nie przeczyta .Wstyd ,że wierni kościoła tylko ze względów politycznych kłamią .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 25.09.2012 18:08

Pani Mario(Maria Czerw )
Dlaczego w Telewizji Trwam nigdy sie nie mówi o zboczeńcach w KrK ?
Mozę faktycznie ojcu drTadeuszowi Rydzykowi jest blisko do ks. Stanisława kard. Dziwisza -obaj zatajają prawdę o zboczeńcach .
Niech Pani nie kluczy i napisze wprost prawdę !
Dziecko z pierwszej klasy gimnazjum ma dopiero 13 lat a ten zboczeniec znacznie przekroczył wiek 18 lat życia .
Maria Czerw -napisałaś artykuł i milczysz.Czy twoim celem jest robić kłótnie między nami wszystkim Polakami?Jeśli nie, to wreszcie napisz co było twoim celem.
+

Należy pisać prawdę o zboczeńcach w KościelerzymskoKatolickim (KrK) i nie próbować tego usprawiedliwiać .
Dziecko , 13 letnie ma klęczeć przed mężczyzna w spodenkach i Z JEGO KOLAN ,TEGO ZBOCZEŃCA ZLIZYWAĆ I DOTYKAĆ JEGO OWŁOSIONYCH MĘSKICH NÓG jakiś krem!Zgroza co wyprawiają duchowni.Wiemy ,że jest wśród nich bardzo dużo zboczeńców ;pedofilii, homoseksualistów , dewiatów!
Obecny kardynał Stanisław Dziwisz zatajał przed PAPIEŻEM Janem Pawłem II ta chorobę -zberezeństwo wśród duchownych.Chyba jednak skrywał ta prawdę przed papieżem .Nie wierzę by Karol Wojtyła -papież Jan Paweł II tolerował taki stan rzeczy .Prawda?!!!
+

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 25.09.2012 18:06

Maria Czerw -napisałaś artykuł i milczysz.Czy twoim celem jest robić kłótnie między nami wszystkim Polakami?Jeśli nie, to wreszcie napisz co było twoim celem.
+

Obecnie jest kardynałem Stanisław Dziwisz ale gdy był przy Papieżu Janie Pawle II to ukręcał sprawy pedofilij , homoseksualistów .Dlaczego Papież nie reagował .Czy był tak po prosu rowniez tym jednym z tych zboczeńców .Przecież był człowiekiem a "wszywko co ludzkie nie było mu obce " , zapewne.Tylko czy to jest ludzkie bronić zboczeńców i naraża dzieci , kleryków na czyny zwierzęce tych duchownych .Oto jest pytanie.
Grzech w sutannie

http://10przykazan.wordpress.com/2010/03/05/dzieje-grzechu-historia-sprawy-abpa-paetza/

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 25.09.2012 18:04

Maria Czerw -napisałaś artykuł i milczysz.Czy twoim celem jest robić kłótnie między nami wszystkim Polakami?Jeśli nie, to wreszcie napisz co było twoim celem.
+
Przed kim broni kardynał Dziwisz Telewizje Trwam .Niech wpierw obejrzy ten film dokumentalny o Tadeuszu Rydzyku i wypowie się na wizji , właśnie w Telewizji Trwam .

http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 25.09.2012 18:02

Maria Czerw -napisałaś artykuł i milczysz.Czy twoim celem jest robić kłótnie między nami wszystkim Polakami?Jeśli nie, to wreszcie napisz co było twoim celem.
+
Imputujesz i obrażasz -Anna Hausman.Czy z polski piszesz?
Odnieś się do tego ,bardzo cię proszę ;
To jest fakt .Maria Czerw jest inteligentą osobą i właśnie takie osoby robią zamieszanie w śród uczciwych ludzi .Upatrzyli sobie starsze osoby o wyraźnie chrześcijańskich korzeniach i bardzo uczciwych tak po prostu prostych ludzi.
To jest groźne !
To jest groźne gdy tacy później zbierają tych ludzi np. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i nimi się posługują jak bezrozumną masą .Najgorsze jest w tym to ,że robią to duchowni(Tadeusz Rydzyk i wielu biskup z KrK)) , świeckie osoby Jarosław Kaczyński , Antoni Macierewicz i taka osoba jak Maria Czerw.Twierdze ,że to są zawodowi WROGOWIE WSZYSTKIEGO TEGO CO JEST DOBRE W POLSCE!
+

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 25.09.2012 16:45

Cały kościół jest za Telewizją Trwam ja również i kilka milionów Rodaków. A takie psy jak levy i reszta kundli mogą sobie ujadać TV Trwam będzie i koniec i jeszcze grzecznie przeproszą o.T Rydzyka - chamy tak mają narozrabiają a póżniej muszą się kajać! o. Tadeuszu zwyciężymy !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę - to "jestem" jeszcze biologicznym antysemitą pełnym nienawiści do Żydów, księży i intelektualistek. Ciekawie to koresponduje z tym co ostatnio o sobie czytałem, czyli że jestem "zacofanym żydowskim extremalistą"...
Pozdrawiam Panie Intelektualistki i życzę miłego dnia. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 25.09.2012 14:22

ZALOGOWAŁO SIĘ DUŻO zwolenników Rydzyka i PiS . Same ich arty .
A ja mam prośbę , nie mieszajcie kościoła z polityką bo temu pierwszemu na dobre to nie wychodzi..

Telewizja Trwam niech zajmie się swoją misją , ...modlitwą ponad wszystko..

Komentarz został ukrytyrozwiń
AKowiec
  • AKowiec
  • 25.09.2012 13:56

WRESZCIE NAPISZ UCZCIWIE :Maria Czerw , Anna Husman

Imputujesz i obrażasz -Anna Hausman.Czy z polski piszesz?
Odnieś się do tego .bardzo co proszę ;
To jest fakt .Maria Czerw jest inteligenta osoba i właśnie takie osoby robią zamieszanie w śród uczciwych ludzi .Upatrzyli sobie starsze osoby o wyraźnie chrześcijańskich korzeniach i bardzo uczciwych tak po prostu prostych ludzi.
To jest groźne !
To jest groźne gdy tacy później zbierają tych ludzi np. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i nimi się posługują jak bezrozumną masą .Najgorsze jest w tym to ,że robią to duchowni(Tadeusz Rydzyk i wielu biskup z KrK)) , świeckie osoby Jarosław Kaczyński , Antoni Macierewicz i taka osoba jak Maria Czerw.Twierdze ,że to są zawodowi WROGOWIE WSZYSTKIEGO TEGO CO JEST DOBRE W POLSCE!