Facebook Google+ Twitter

Kardynał Dziwisz nawołuje do refleksji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-11 15:55

Metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz wezwał Polaków, aby w 30 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II Polski, odpowiedzieli sobie na pytanie w jakim stopniu wywiązaliśmy się z postawionych przed nami zadań: odpowiedzialności, odwagi i ładu moralnego.

Kardynał Dziwisz na zakończenie centralnej procesji Bożego Ciała w Krakowie przypomniał, że tamta wizyta była dla Polaków umocnieniem w wierze, koniecznym do przetrwania i odbudowania nadziei na lepsze jutro.

Odwołując się do przykładu świętego Stanisława, kardynał Dziwisz wskazał na potrzebę składania czytelnego świadectwa odwagi. Jego zdaniem, odwaga oparta na umiłowaniu prawdy i Boga kształtuje ludzi gotowych do dawania świadectwa nawet w sytuacjach krańcowych.

Metropolita krakowski przypomniał również, że w 1979 roku na krakowskich Błoniach, podczas "bierzmowania dziejów" wspominał postać świętego Stanisława jako patrona ładu moralnego i wezwał do żarliwej modlitwy tę wartość w Ojczyźnie.

"Ład moralny rodzi się w sercu człowieka, w narodzie może on zaistnieć jedynie wówczas, gdy takich serc jest wiele" - mówi kardynał.

Krakowska procesja Bożego Ciała przeszła z Wawelu ulicą Grodzką do Kościoła Mariackiego. Przy czterech ołtarzach rozważane były słowa Jana Pawła II wypowiedziane 30 lat temu: :Bądźcie mocni wiarą", "bądźcie mocni nadzieją", "bądźcie mocni miłością" i "bierzmowanie dziejów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.