Facebook Google+ Twitter

Kardynał Dziwisz odprawił mszę na Monte Cassino

Wczoraj o godzinie 12, na polskim cmentarzu na Monte Cassino, odbyła się msza celebrowana przez wieloletniego sekretarza Jana Pawła II - kardynała Stanisława Dziwisza. We mszy uczestniczyło ponad półtora tysiąca Polaków.

Msza celebrowana przez kard. Dziwisz / Fot. Diana WójciakWłoska Polonia, daleko od swojej rodzinnej ziemi, od lat jeździ na polski cmentarz wojenny, by uczcić pamięć poległych. - Jest to sposób na to, by choć przez chwilę poczuć się bliżej kraju. Zapalając znicz myślę o moich nieżyjących bliskich - mówi pani Krystyna z Kielc

Celebrowana msza wzruszyła wielu obecnych, zwłaszcza kiedy kardynał Dziwisz przypomniał słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Sejmie w czerwcu 1999 roku, kiedy to papież apelował o właściwe wykorzystanie wolności, która jest człowiekowi dana przez Boga. Wraz z kardynałem Dziwiszem mszę koncelebrowało czternastu księży.

Wraz z kardynałem Dziwiszem mszę koncelebrowało 14 księży / Fot. Diana WójciakWe mszy uczestniczyli ambasadorowie, przy Stolicy Apostolskiej - Hanna Suchocka i przy rządzie Włoch - Jerzy Chmielewski. Przybyli również burmistrz Cassino, wojskowi z bazy NATO w Neapolu i benedyktyni z opactwa na wzgórzu. Były obecne liczne stowarzyszenia polonijne oraz grupa wiernych z rzymskiej parafii świętego Stanisława, z księdzem prałatem Pawłem Ptasznikiem.

Po zakończonej mszy, wielu Polaków pozostało na cmentarzu jeszcze przez dłuższy czas odwiedzając mogiły poległych żołnierzy.

***
 / Fot. Diana WójciakPolonia przybyła licznie / Fot. Diana WójciakDziękuje pani Dianie Wójciak za udostępnienie zdjęć.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.